AKTORZY SERIALU CANAL+ "MISJA AFGANISTAN" NA SZKOLENIU WOJSKOWYM

wt 24 kwietnia 2012

W dniach 10-20 kwietnia br. pierwszoplanowi aktorzy grający w serialu CANAL+ "Misja Afganistan", przeszli profesjonalne szkolenie wojskowe na poligonie w Wesołej pod Warszawą.

W ćwiczeniach wzięli udział m.in.: Ilona Ostrowska, Paweł Małaszyński, Piotr Rogucki, Dawid Zawadzki, Eryk Lubos, Mikołaj Krawczyk, Marcin Piętowski, Sebastian Fabijański, Tomasz Schuchardt i Piotr Michalski. Podczas szkolenia aktorzy poznawali tajniki trudnego zawodu żołnierza. Przez pierwszy tydzień trenowali taktyki obronne, uczyli się obsługi moździerza i granatnika, oddawania honorów, wydawania komend oraz zachowań w kontakcie z ludnością cywilną. W kolejnym, utrwalali nabytą wiedzę podczas odgrywania poszczególnych scen ze scenariusza oraz trenowali strzelanie z broni pirotechnicznej.


Zajęcia prowadzili: porucznik Grzegorz Rynicki, starszy sierżant Przemysław Wójtowicz oraz starszy szeregowy Marcin Karolewski. Instruktorzy pełnili służbę w Afganistanie na stanowiskach „bojowych”, w każdym z korpusów: oficerskim, podoficerskim i szeregowym.


Aktorzy radzili sobie lepiej niż bardzo dobrze – mówi kapitan Zbigniew Gierczak, Rzecznik Prasowy I Warszawskiej Brygady Pancernej w Warszawie - Wesołej. Było to możliwe dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, oni po prostu chcieli się uczyć - dodaje. Dlatego nie mieli problemów z przyswojeniem zadań programu szkoleniowego. W pierwszym okresie treningów instruktorzy obawiali się, jak na padający deszcz zareagują aktorzy, którzy podobno czasami potrafią być kapryśni. Okazało się, że ta ekipa jest naprawdę twarda i żaden deszcz czy wiatr nie stanowił dla nich przeszkody.Produkowany na zlecenie CANAL+ przez Akson Studio 13-odcinkowy serial „Misja Afganistan” to pierwsza w Polsce i Europie produkcja fabularna, która porusza temat pokojowych misji w Afganistanie. Serial opisuje historię kilku żołnierzy jednego plutonu, którzy kierowani różnymi motywami trafiają do Afganistanu. Dotyka także tematu rozłąki w rodzinach wojskowych i problemów, z którymi muszą zmagać się w oczekiwaniu na powrót najbliższych.


Twórcy przykładają wielką wagę, aby serialowe realia w sposób rzetelny i wiarygodny przedstawiały niełatwą służbę żołnierzy, ich wzajemne relacje i warunki, w jakich muszą żyć i pracować. Dlatego w trakcie produkcji prowadzona jest ścisła współpraca z konsultantami wojskowymi, którzy czuwają nad tym, aby rzeczywistość przedstawiona w serialu nie odbiegała od prawdy.


Serial „Misja Afganistan” reżyseruje Maciej Dejczer (odc. 2-13) i Grzegorz Kuczeriszka (odc. 1), scenariusz napisali Jan Pawlicki i Marek Kreutz. Autorem zdjęć jest Jarosław Szoda.CZYTAJ TAKŻE:

SERIAL "MISJA AFGANISTAN" UKOŃCZONY - PREMIERA W CANAL+ 14 PAŹDZIERNIKA

ZAKOŃCZYŁY SIĘ ZDJĘCIA DO PIERWSZEGO ODCINKA SERIALU „MISJA AFGANISTAN”

KAMERA! AKCJA! - PIERWSZY KLAPS NA PLANIE ZDJĘCIOWYM SERIALU „MISJA AFGANISTAN”

RUSZYŁA PRODUKCJA SERIALU CANAL+ „MISJA AFGANISTAN”

POLECANE

 

Supernova

ND / 1 LISTOPADA / 22:55 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

CZ / 5 LISTOPADA / 21:30 / CANAL+ FILM
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 23:50 / CANAL+1