ALLAN STARSKI I PAWEŁ EDELMAN W EKIPIE „POKŁOSIA” WŁADYSŁAWA PASIKOWSKIEGO - NAJNOWSZEJ KOPRODUKCJI CANAL+

wt 26 lipca 2011

Ruszyły zdjęcia do kolejnej w tym roku, głośnej produkcji współfinansowanej przez CANAL+. Po wielu latach przerwy, za kamerą stanął Władysław Pasikowski, który do ekipy realizującej „Pokłosie” zaprosił m.in. nagrodzonego Oscarem scenografa Allana Starskiego i znakomitego operatora – Pawła Edelmana, zdobywcę Cezara i Europejskiej Nagrody Filmowej. W obsadzie znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr, Ireneusz Czop, Zbigniew Zamachowski, Danuta Szaflarska i Jerzy Radziwiłowicz. W telewizji, jako pierwsi, film zobaczą widzowie CANAL+.

Już dziś można powiedzieć, że obraz Władysława Pasikowskiego będzie filmem ważnym i przełomowym, bo jako pierwszy dotknie mrocznych obszarów naszej niedawnej historii. Głęboko wierzę jednak, że dzięki osobowości reżysera, kunsztowi ekipy realizacyjnej i doborowej obsadzie „Pokłosie” będzie również wciągającą, sugestywnie opowiedzianą historią, która na długo pozostanie w pamięci widzów. Abonenci CANAL+ będą mieli okazję zobaczyć ją jako pierwsi na małym ekranie – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Pionu Programowego spółki CANAL+ Cyfrowy.„Pokłosie” to pierwszy kinowy fabularny film Pasikowskiego od dekady, do którego scenariusz powstał po tym, gdy znane stały się
wydarzenia związane z pogromem w Jedwabnem. To historia dwóch braci Kalinów, którzy odkrywają tajemnicę rodzinnej wsi i stają przed decyzją, jak ocenić ojca, swoją rodzinę, sąsiadów, a co za tym idzie kraj i historię swojego narodu. Film opowiada o trudnych wyborach – jak zmierzyć się w sposób uczciwy i prawy z własną, tragiczną i skomplikowaną historią.Producentem filmu jest Apple Film Production.Udział finansowy CANAL+ w filmie „Pokłosie” jest elementem nowej strategii programowej stacji, zakładającej wzrost nakładów na koprodukcje polskich filmów fabularnych i produkcje własne. W tym roku stacja zaangażowała się m.in. w produkcję „Blind Watching” Andrzeja Jakimowskiego i „Nowhere” Małgorzaty Szumowskiej. Wkrótce rozpoczną się też prace nad nowym serialem CANAL+ „Misja Afganistan” z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej. Produkując i wspierając polskie filmy stacja nabywa jednocześnie prawa do pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami. Dzięki temu widzowie CANAL+ jako pierwsi zobaczą jeszcze w tym roku m.in. nagrodzony ostatnio „Złotymi Lwami” na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film Jerzego Skolimowskiego „Essential Killing”.CANAL+ od początku swego istnienia nie tylko pokazuje polskie filmy, ale także je współtworzy. Do tej pory wsparł produkcję ponad 150 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych, przeznaczając na ten cel ponad 170 mln zł. Wśród koprodukcji znalazły się tak znakomite obrazy, jak „Komornik” Feliksa Falka, „Pianista” Romana Polańskiego czy „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego. W 2010 CANAL+ współfinansował m.in. dwa pełnometrażowe debiuty fabularne: „Lęk wysokości” Bartosza Konopki oraz „Ki” Leszka Dawida, a także „Uwikłanie” Jacka Bromskiego i realizowaną w 3D „Latającą maszynę”.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM