ANDRZEJ BARGIEL I CANAL+ DISCOVERY KONTRA ŚNIEŻNA PANTERA. WALKA JUŻ ZA KILKA DNI

pn 27 czerwca 2016

Już tylko kilka dni zostało do rozpoczęcia wyprawy Andrzeja Bargiela, wybitnego skialpinisty i rekordzisty świata, po prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. Ambasador CANAL+ DISCOVERY 29 czerwca wylatuje z Warszawy do Kirgistanu, by tam od zdobycia Szczytu Lenina (7134 m) rozpocząć jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego himalaizmu ostatnich lat. Towarzyszyć mu będzie ekipa filmowa CANAL+ DISCOVERY, która zrealizuje niezwykłą serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. Widzowie obejrzą ją już jesienią na antenie stacji.

Andrzej Bargiel

Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus, pierwszy Polak, który zdobył ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach i zjechał z jego wierzchołka. To także pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak.


Już 29 czerwca wylatuje najpierw do Kirgistanu, a potem do Tadżykistanu, by dokonać największego wyczynu w polskim himalaizmie i skialpinizmie ostatnich lat: pobić rekord „Śnieżnej Pantery”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane za zdobycie pięciu siedmiotysięczników leżących na terenie dawnego ZSRR. Do grona tych szczytów zalicza się: szczyt Zwycięstwa (Pik Pobiedy, Dżengisz czokusu) – 7439 m n.p.m., Chan Tengri – 7010 m n.p.m., szczyt Ismaila Samaniego (d. Pik Komunizma) – 7495 m n.p.m., szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m., szczyt Lenina (Szczyt Awicenny) – 7134 m n.p.m.


Andrzej Bargiel planuje skompletować Śnieżną Panterą w 30 dni, czyli tym samym pobić rekord słynnego Denisa Urubki aż o 12 dni. Co więcej, polski himalaista planuje zjechać na nartach z każdego z wierzchołków, w tym z dwóch, jako pierwszy człowiek na świecie. Wyczyn ten będzie jednym z najważniejszych wydarzeń wysokogórskich nie tylko w Polsce, ale także na świecie.


- Za mną już wszystkie badania oraz seria ciężkich i wykańczających treningów. Teraz skupienie i wylot. Zaczynamy od Bishkeku, by stamtąd przedostać się do pierwszego kluczowego punktu, czyli szczytu Lenina, który planuję zaatakować na początku lipca. Trzymajcie za mnie kciuki! Śnieżna Pantera czeka – mówi Andrzej Bargiel.Andrzej Bargiel

Andrzej Bargiel i ekipa CANAL+ DISCOVERY wylatują do Kirgistanu w środę, 29 czerwca o 14:55. Jednak już od 12:00 będzie można ich spotkać na lotnisku, życzyć im powodzenia i zdobyć autograf himalaisty. Chętni mogą wziąć udział w wydarzeniu na Facebooku.


Samą wyprawę będzie można śledzić na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl.. Internauci zobaczą tam jej szczegóły i dodatkowe materiały fotograficzne i wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę będzie można wspierać także na profilu www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY.


Efektem ekspedycji będzie unikatowa seria dokumentalna, składająca się z ośmiu godzinnych odcinków. Widzowie zobaczą przygotowania i przebieg ekspedycji: próby pobicia rekordów, zjazdy ze szczytów i emocje, towarzyszące skialpiniście. Premierę produkcji zaplanowano na jesień.

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM