ANIMACJA „JAK WYTRESOWAĆ SMOKA 2”, ZDOBYWCA ZŁOTEGO GLOBU TYLKO W CANAL+

wt 20 października 2015

Nagrodzona Złotym Globem i nominowana do Oscara® 2015 animacja na podstawie książek Cressidy Cowell. Znakomicie zrealizowane widowisko o nastoletnim Wikingu, który po latach odnajduje matkę i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi staje do walki o przyszłość swojej osady. „Jak wytresować smoka 2” po raz pierwszy w telewizji
w sobotę, 7 listopada 2015, o 17:30 tylko w CANAL+.„Jak wytresować smoka 2” to przykład sequela, którzy zarówno w oczach krytyków (Złoty Glob i nominacja do Oscara), jak i widzów (przychód większy o 125 mln) jest filmem jeszcze lepszym niż część pierwsza.

Pięć lat po tym, jak Czkawka udowodnił mieszkańcom Berk, że ze smokami można żyć w zgodzie, na wyspie panuje pokój. Chłopak urósł i zmężniał, a jego najlepsza przyjaciółka Astrid stała się dla niego kimś więcej. Zbliża się czas, kiedy młodzieniec będzie musiał przejąć po ojcu obowiązki wodza. Zanim jednak do tego dojdzie, Czkawka odnajdzie po latach swoją matkę (w tej roli w wersji polskiej Danuta Stenka), zjednoczy rodzinę, by wspólnie z nią i przyjaciółmi stawić czoła bezwzględnemu Drago i jego armii smoków.

Pierwsza odsłona „Jak wytresować smoka?” z 2010 roku zarobił 495 mln dolarów i otrzymał m.in. dwie nominacje do Oscara – za najlepszą animację i ścieżkę dźwiękową. Na fali popularności filmu powstał serial, przedstawienie teatralne, a do sklepów trafiła szeroka gama produktów związanych z filmem. W efekcie takiego sukcesu studio Deamworks przystało na propozycję scenarzysty i reżysera przebojowej animacji, Deana DeBlois, by opowieść o niepokornym Wikingu Czkawce i smokach rozpisać na trzy pełnometrażowe animacje. Cześć druga pojawiła się w 2014 roku i poziomem nie ustępuje poprzedniej. Ponownie została nominowana do Oscara jako najlepsza animacja roku, a do tego zdobyła w tej kategorii Złoty Glob, pokonując takich konkurentów, jak „LEGO: przygoda” czy „Wielka szóstka”. Trzecia część przygód Czkawki i jego przyjaciół jest zaplanowana na rok 2018.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM