"ANTYCHRYST" W CANAL+

śr 13 stycznia 2010

Już 5 lutego 2010 CANAL+, zaledwie 9 miesięcy p światowej premierze, CANAL+ pokaże kontrowersyjny film Larsa von Triera „Antychryst”.

Premiera horroru słynnego duńskiego reżysera odbędzie się w CANAL+ 5 lutego o 23:00. Tego samego wieczoru o 1:40 będzie można obejrzeć film w formacie High Definition w CANAL+ Film HD.W „Antychryście” Willem Dafoe i Charlotte Gainsbourg (doceniona na canneńskim festiwalu Złotą Palmą) grają parę usiłującą odzyskać równowagę psychiczną po stracie dziecka. By zmierzyć się z traumą, udają się do położonej głęboko w lesie górskiej chatki. Tam mężczyzna, światowej sławy psychiatra, przeprowadza na żonie drastyczną terapię, podczas której sam musi zmierzyć się z własnymi demonami, a także okrucieństwem opętanej rozpaczą kobiety. Produkcja von Triera walczyła o Złotą Palmę podczas ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał światową premierę. Od tamtej pory wzbudza skrajne emocje zarówno krytyków, jak i widzów. Wszyscy jednak są zgodni, że od strony wizualnej to piękny, plastyczny i szalenie sugestywny obraz. Efekty specjalne „Antychrysta” są dziełem Platige Image, czołowego studia postprodukcyjnego w Polsce, z którym CANAL+ Cyfrowy współpracował przy licznych projektach. Jednym z nich jest wielokrotnie nagradzany serial animowany „Niezły kanał”, unikalna formuła komunikacji platformy z abonentami.


WIĘCEJ O FILMIE
CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium, a kino jest jednym z jej filarów programowych. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 premier filmowych, których 90 procent stanowią tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji. CANAL+ jako jedyna telewizja niezmiennie od lat gwarantuje widzom premierę filmową każdego dnia. Tak bogatą ofertę pozwoliły stworzyć umowy z czołowymi hollywoodzkimi studiami: Universal Studios, 20th Century Fox, DreamWorks i współpraca z wieloma dystrybutorami niezależnymi. CANAL+ prezentuje pełną panoramę kina. Oprócz hollywoodzkich hitów stałe miejsce w ofercie ma kino europejskie i polskie, a także obrazy twórców z najbardziej odległych zakątków świata. CANAL+ na bieżąco śledzi także najważniejsze wydarzenia związane z kinem, takie jak wręczenie Oscarów, Złotych Globów, Noc Cezarów czy MFF w Cannes, a ponadto towarzyszy polskim twórcom na rodzimych festiwalach, będąc m.in. od wielu lat współorganizatorem najważniejszej imprezy środowiska filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM