Kategoria: film | boże ciało

"Boże Ciało" - nowy film koprodukcji CANAL+ w reżyserii Jana Komasy od 11 października w kinach

pt 5 lipca 2019

Prezentujemy pierwszy teaser najnowszego filmu Jana Komasy, „Boże Ciało”. Film oparty na prawdziwej historii opowiada o młodym mężczyźnie, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza.


„Boże Ciało” to odważna produkcja poruszająca tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

Po kilku latach odsiadki w poprawczaku 20-letni Daniel (w tej roli Bartosz Bielenia) zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Chłopak kieruje się jednak do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

Oprócz Bartosza Bieleni w obsadzie filmu „Boże ciało” zobaczymy plejadę utalentowanych aktorów młodego pokolenia, są to m.in. Tomasz Ziętek („Cicha Noc”, „Konwój”) i Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”), jak i również Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”) i Łukasz Simlat („Amok") oraz Leszek Lichota.

Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do „Bożego Ciała” jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada ceniony operator filmowy – Piotr Sobociński Jr. („Wołyń”, „Bogowie”, „Drogówka”). Fascynującą muzykę do filmu skomponował wybitny duet kompozytorów, Evgueni i Sacha Galperine, autorzy muzyki do takich filmów jak „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa, „Przeszłość” Asghara Farhadiego czy ostatnio „Dzięki Bogu” Françoisa Ozona.

"Boże Ciało" w kinach od 11 października 2019

POLECANE

 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM