CANAL+ DISCOVERY odkrywa fenomen sportu w najmniejszych krajach Europy

wt 1 maja 2018

Jaka jest najpopularniejsza dyscyplina sportowa na Malcie? W jaki sposób Islandzka reprezentacja jest w stanie pokonać Brytyjską legendę futbolu? Na te i wiele innych pytań odpowie dziennikarka Marcelina Rutkowska, odkrywając fenomen sportu w najmniejszych krajach Europy. Program „Małe kraje, wielki sport” już od 1 maja na antenie CANAL+ DISCOVERY.

Wielką podróż rozpoczniemy od jednego z najmniejszych krajów świata - Malty, zamieszkałej przez zaledwie 430 tysięcy osób, której mieszkańcy grają głównie w piłkę nożną i waterpolo. Maltańczycy wierzą, że sportowiec to wzorowy obywatel. Czy to właśnie tajemnica sportowych sukcesów małych państw?

Na to i wiele innych pytań podczas swoich wojaży odpowie dziennikarka zakochana zarówno w sporcie, jak i podróżach - Marcelina Rutkowska. Odwiedzi m.in. Gibraltar, Kosowo, Watykan czy Luksemburg udowadniając, że nawet najmniejsza populacja może wychować zawodników na najwyższym, światowym poziomie.

Nie zabraknie również spotkań z wyjątkowymi sportowcami. Marcelina porozmawia m.in. z luksemburskim kolarzem Andym Schleckiem, polskim piłkarzem, który aktualnie mieszka w Mokano - Kamilem Glikiem oraz z popularnym piłkarzem z San Marino - Massimo Boninim. W Islandii dziennikarka pozna zagadkę reprezentacji, która ku zaskoczeniu wszystkich kibiców pokonała Anglię – ojczyznę futbolu, w trakcie Euro 2016. Jak się okazuje, zwycięska drużyna składa się z piłkarzy amatorów – głównie dentystów i reżyserów.

Premierowe odcinki w każdy wtorek już od 1 maja o godz. 21:40 na antenie CANAL+ DISCOVERY.

Sprawdź kolejne emisje serii „Małe kraje, wielki sport”.

Za produkcję programu odpowiada Discovery Networks.

POLECANE

 

Supernova

PT / 23 PAŹDZIERNIKA / 21:55 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ND / 25 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ DOKUMENT
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM