CANAL+ DISCOVERY pokaże, jak Andrzej Bargiel pobił rekord świata i zdobył Śnieżną Panterę

pn 7 listopada 2016

Premiera oryginalnej superprodukcji telewizyjnej już 14 listopada!

Andrzej Bargiel

Mroźny wiatr, oblodzone stoki, głębokie szczeliny na każdym kroku i groźne lawiny. Zazwyczaj mało kto wie, jak trudne jest zdobycie kolejnego szczytu przez samotnego alpinistę. Rzadko można to zobaczyć. Zmieni się to 14 listopada o 21:00. Tego dnia CANAL+ DISCOVERY, dokumentalny kanał premium, premierowo pokaże pierwszy odcinek swojej oryginalnej ośmioodcinkowej superprodukcji telewizyjnej „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. W unikalnej serii twórcy przybliżą jedno z największych wydarzeń polskiego alpinizmu ostatnich lat – pobicie rekordu świata Śnieżnej Pantery.Latem tego roku polski skialpinista Andrzej Bargiel zdobył pięć siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR w 30 dni! Na każdym kroku towarzyszyła mu ekipa CANAL+ DISCOVERY. Z tej okazji 13 i 14 listopada program zostanie odkodowany dla abonentów nc+ oraz wybranych sieci kablowych, które mają kanał w swojej ofercie.

Andrzej Bargiel

Seria „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera” to oryginalny format kanału CANAL+ DISCOVERY i jednocześnie jedna z najtrudniejszych telewizyjnych produkcji dokumentalnych. Stacja postanowiła wesprzeć i sfilmować wyczyn jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich alpinistów młodego pokolenia. Andrzej Bargiel jest trzykrotnym mistrzem Polski w skialpinizmie, trzecim w klasyfikacji generalnej pucharu świata, rekordzistą świata w biegu na Elbrus oraz pierwszym Polakiem, któremu w 2013 r. udało się zdobyć ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach oraz zjechać z jego wierzchołka. Andrzej Bargiel uczestniczył w wielu wyprawach, w tym na Manaslu (8156 m n. p. m.) 30 sierpnia 2014 r. i osławiony Broad Peak (8051 m n. p. m.), z którego jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach 28 czerwca 2015 r.W pierwszej połowie 2016 roku Andrzej Bargiel postanowił, że pobije rekord świata tzw. Śnieżnej Pantery. Śnieżna Pantera to prestiżowe wyróżnienie, które przyznaje się za zdobycie pięciu siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR. Potocznie to także nazwa tych wierzchołków.

14 sierpnia, po 30 dniach wyprawy po górach Pamiru i Tienszanu, Andrzej Bargiel skompletował Śnieżną Panterę. Tym samym młody zakopiańczyk pobił rekord z 1999 roku ustanowiony przez Denisa Urubkę i Andrieja Mołotowa, którzy tego samego wyczynu dokonali w 42 dni, co oznacza, że Polak poprawił wynik aż o 12 dni. Jest to jedno z najważniejszych osiągnięć polskiego himalaizmu ostatnich lat. Warto odnotować, że z każdego z tych szczytów Andrzej Bargiel zjechał na nartach, w tym z dwóch, jako pierwszy człowiek na świecie.

Andrzej Bargiel


Kamery CANAL+ DISCOVERY już od kwietnia 2016 roku śledziły każdy ruch polskiego skialpinisty. Twórcy przyglądali się żmudnym treningom w Tatrach, restrykcyjnej diecie, skomplikowanym badaniom i testom wytrzymałościowym, a przede wszystkim nastawieniu i emocjom, które towarzyszyły Polakowi. Pod koniec czerwca 14-osobowa ekipa ruszyła do Kirgistanu, by tam rozpocząć niewyobrażalnie trudną wyprawę. Zespół towarzyszył Andrzejowi niekiedy także na wysokości 6 tysięcy metrów. Na szczyt Polak jednak wchodził sam, ale i te momenty będą mogli zobaczyć widzowie, dzięki specjalnym kamerom zamontowanym na kombinezonie alpinisty. Twórcy serii, którzy byli z Andrzejem w górach, pokażą, że ekspedycja to nie tylko wspinanie się po górach. To także niebanalne spotkania z lokalnymi mieszkańcami, techniczne utrudnienia, z którymi musiała zmierzyć się ekipa, problemy zdrowotne kluczowych osób oraz niebezpieczne wypadki podczas zdobywania wierzchołków. Do historii, które Andrzej Bargiel przywiózł z wyprawy można zaliczyć wypięcie się jednej narty podczas zjazdu z Piku Pobiedy oraz zatrzymanie przez straż graniczną na granicy kirgisko-tadżyckiej, które opóźniło wyprawę o kilka dni.

Andrzej Bargiel

Serię Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera, którą dla CANAL+ DISCOVERY wyprodukowało Discovery Networks, będzie można oglądać od 14 listopada w każdy poniedziałek o 21:00.

Aby umożliwić, jak największej liczbie widzów obejrzenie premierowej odsłony wyczynu Polaka, w dniach 13 i 14 listopada program CANAL+ DISCOVERY będzie odkodowany zarówno dla abonentów nc+, jak i sieci kablowych. W te dni widzowie obejrzą także inne autorskie produkcje stacji, w tym nagrodzoną ostatnio na Fly Film Festival serię „Kobiety w mundurach” i doceniony przez międzynarodowe jury Eutelsat TV Awards „Powrót do przeszłości”.

Więcej informacji na stronie http://www.canalplus.pl/discovery/bargiel/

POLECANE

 

Supernova

PT / 23 PAŹDZIERNIKA / 21:55 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ND / 25 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ DOKUMENT
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM