CANAL+ I ALE KINO! PATRONAMI NAJNOWSZEGO FILMU ALMODOVARA

pt 9 września 2011

CANAL+ i kanał filmowy ale kino! wspólnie objęły patronat nad thrillerem w reżyserii Pedra Almodovara „Skóra w której żyję”, którego kinowa premiera odbędzie się 16 września 2011, a telewizyjna w przyszłym roku w CANAL+. Dla swoich widzów stacje organizują wraz z dystrybutorem – Gutek Film, specjalny przedpremierowy pokaz 14 września.

Bilety można zdobyć biorąc udział w konkursach organizowanych na stronie canalplus.pl oraz na profilu CANAL+ na Facebooku. Dodatkowo, już jutro na stronie alekino.pl startuje konkurs, w którym do wygrania jest 120 biletów na seanse organizowane w dniach 19-22 września, w sześciu miastach: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Katowice, Gdańsk. Konkurs z biletami odbędzie się też na profilu ale kino! na Facebooku.


Najnowszy film Pedra Almodovara, żywiołowo przyjęty na tegorocznym festiwalu w Cannes, opowiada historię chirurga plastycznego, prowadzącego eksperymenty medyczne na więzionej w swoim domu pacjentce. Zwieńczona zaskakującą pointą misterna intryga to historia obsesji, namiętności i zemsty, w której Almodovar swobodnie żongluje konwencją kina grozy, czarnej komedii i romansu. W rolach głównych występują ulubiony aktor mistrza Antonio Banderas i okrzyknięta nową muzą reżysera Elena Anaya, znana m.in. z erotycznego dramatu „Lucia i seks". Nietypowy w dorobku Almodovara obraz jest oparty na motywach powieści „Tarantula” Thierry’ego Jonqueta, przedstawiciela francuskiego nurtu literatury noir.


CANAL+ to stacja organicznie związana z kinem. Od początku istnienia prezentuje na antenie pełne spektrum światowej kinematografii, angażując się równocześnie w szereg wydarzeń związanych z krajowym kinem i wspierając finansowo polskie produkcje. Od 16 lat jest współorganizatorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a od 11 - partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Jest koproducentem ponad 160 filmów, w które zainwestowała łącznie blisko 200 mln złotych. W tym roku CANAL+ wsparł produkcję „Blind Watching” Andrzeja Jakimowskiego, „Nowhere” Małgorzaty Szumowskiej, „Pokłosia” Władysława Pasikowskiego i „Papuszy” Krzysztofa Krauzego, uzyskując jednocześnie prawa do premierowych emisji telewizyjnych.


POLECANE

 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM