CANAL+ I ALE KINO! PO RAZ CZWARTY PARTNERAMI FESTIWALU FILMOWEGO ERA NOWE HORYZONTY

pt 16 lipca 2004

CANAL+ i ALE KINO! już po raz czwarty wspierają finansowo i medialnie Festiwal Filmowy ERA NOWE HORYZONTY, który w tym roku odbędzie się w Cieszynie w dniach 22 lipca - 1 sierpnia.

Tegoroczny repertuar festiwalu potwierdza, że ERA NOWE HORYZONTY jest jedną z najciekawszych i najważniejszych imprez filmowych w kraju. Świadczy o tym także sukces wszystkich poprzednich edycji festiwalu.
Letni Cieszyn to spotkanie wielbicieli kina, dla których film to nie tylko dobra rozrywka, ale także ulubiony gatunek sztuki. Jak zwykle znaleźć tu można ciekawe fabuły, oryginalne dokumenty i różnorodne wydarzenia specjalne.W tym roku CANAL+ szczególnie zaprasza na produkcje prezentowane w ramach najważniejszej, konkursowej części festiwalu oraz podczas cyklu Panorama Kina Światowego, w tym na japońsko-francuskie "Lalki" w reżyserii Takeshi Kitano, "Rosyjską Arkę" Aleksandra Sokurowa i pokazywane ostatnio w Cannes "Życie jest cudem" Emira Kusturicy. Wielkim wydarzeniem będzie projekcja "Złego wychowania" Pedro Almodóvara podczas otwarcia festiwalu.Ale Kino! festiwalowej publiczności poleca przede wszystkim odkrywanie współczesnego kina koreańskiego, nie tylko podczas cyklu projekcji, ale również w trakcie spotkań z twórcami filmów i miłośnikami Korei. Poza najnowszymi produkcjami z różnych kręgów kulturowych Ale Kino! najwięcej miejsca poświęca klasyce kinematografii. Dlatego też w tym roku kanał zaprasza na specjalny pokaz kultowego filmu "Metropolis", któremu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa muzyczna - kompozycja wykonywana na żywo przez 70-osobową orkiestrę, 42-osobowy chór i dwie wokalistki.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY