CANAL+ I NBCUNIVERSAL PRZEDŁUŻAJĄ UMOWĘ RAMOWĄ

pt 11 września 2015

Platforma nc+ i NBCUniversal International Distribution przedłużyły na kolejne lata umowę, na mocy której hity filmowe i seriale dystrybuowane przez NBCUniversal będą emitowane po raz pierwszy w polskiej telewizji w kanałach z rodziny CANAL+. Nowa wieloletnia umowa obowiązywać będzie od 2016 roku.NBCUniversal jest jednym z najbardziej uznanych na świecie producentów i dystrybutorów kontentu filmowego i telewizyjnego. W tym roku Universal wprowadził do kin „50 twarzy Greya”, który z wynikiem 834 tys. widzów pobił rekord weekendowego otwarcia w Polsce (całkowita widownia to ponad 1,8 mln). „Szybcy i wściekli 7” to kolejny hit, który święcił triumfy w wielu krajach i doczekał się całkowitej widowni na poziomie 1,5 mld. Na ekrany kin trafiły też takie superprodukcje NBCUniversal jak „Jurassic World” (czwarta odsłona filmów z serii „Jurassic Park”), „Ted 2” czy „Minionki”. A to nie koniec emocji w tym roku. Jesienią długo oczekiwaną premierę będzie miał film „Steve Jobs” z Michaelem Fassbenderem i Kate Winslet w rolach głównych.

Dzięki współpracy z NBCUniversal, jeszcze w tym roku widzowie CANAL+ będą mogli zobaczyć takie hity kinowe jak: „Lucy” ze Scarlett Johansson i Morganem Freemanem (ponad 550 tys. widzów w polskich kinach), „Dracula Historia Nieznana”, czy nominowany do Oscara® i realizowany przez 12 lat „Boyhood” w reżyserii Richarda Linklatera. Już teraz abonenci CANAL+ mają dostęp do takich filmów jak przezabawny „Milion sposobów, jak zginąć na zachodzie” (reżyserowany przez twórcę „Teda”, Setha MacFarlane’a) z Charlize Theron czy komedia „Sąsiedzi” z Sethem Rogenem i Zakiem Efronem.Współpraca z NBCUniversal jest dla nas niezwykle cenna i satysfakcjonująca. Gwarantuje ona naszym abonentom dostęp do największych hitów kinowych z wielomilionową widownią na całym świecie. Pozycje dystrybuowane przez naszego partnera stanowią też istotną część oferty serialowej i familijnej na antenach CANAL+ - powiedział Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych nc+.

Spośród oferty serialowej NBCUniversal, abonenci kanałów Canal+ mogą oglądać wyczekiwany czwarty sezon serialu „Grimm” oraz dwie nowe propozycje serialowe „Niewierni” i „American Odyssey”. W maju premierę miał zaś drugi sezon „Brooklyn 9-9”, zwycięzca Złotego Globu® z 2014 roku w kategorii „najlepszy serial komediowy lub musical”.
Dzięki współpracy z NBCUniversal, oferta familijna CANAL+ będzie jeszcze bogatsza. CANAL+ FAMILY zaprasza na animację „Pudłaki”, w której głos podkładał Sir Ben Kingsley oraz komedię familijną „Klan urwisów powraca”. Widzowie pamiętający sympatycznego bernardyna Beethovena będą zachwyceni szóstą już odsłoną jego przygód „Beethoven na tropie skarbu”. Ciekawostką będzie specjalny musical telewizyjny “Peter Pan Live!”, z Christopherem Walkenem w roli Kapitana Haka.


POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT