CANAL+ I PLANETE O KATYNIU

pt 26 marca 2010

W związku z 70. rocznicą zbrodni w Katyniu CANAL+ i PLANETE wyemitują filmy dokumentalne poświęcone tym tragicznym wydarzeniom. W poniedziałek, 5 kwietnia o 17:15 CANAL+ zaprezentuje „Las katyński” w reżyserii Marcela Łozińskiego, a w piątek, 2 kwietnia o 20:40 PLANETE przedstawi „Zbrodnię katyńską” Macieja Sieńskiego.

Dokument Marcela Łozińskiego "Las katyński" opowiada o zbrodni dokonanej przez NKWD w Katyniu w 1940 roku na tysiącach polskich oficerów i policjantów internowanych we wrześniu 1939 roku. Film składa się z relacji ludzi, którzy przebywali w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, skąd Polaków wywożono na miejsce kaźni. W dokumencie pojawiają się również wypowiedzi mieszkańców okolicznych wsi, którzy widzieli ciężarówki transportujące jeńców i słyszeli odgłosy wystrzałów. Wspomnienia świadków przeplatają się z obrazami z podróży krewnych ofiar, którzy po pięćdziesięciu latach jadą oddać swym bliskim ostatnią posługę. Dokument zostanie powtórzony na antenie CANAL+ Film w środę, 7 kwietnia o godzinie 20:00.Film dokumentalny Macieja Sieńskiego „Zbrodnia katyńska” ukazuje zarówno fakty dotyczące samego mordu, jak i historyczne okoliczności, w których do niego doszło. Oszczędnymi środkami dokumentalista opisuje przytłaczające poczucie politycznego osamotnienia polskich oficerów, których jedyną winą była wiara w sens słów: „Bóg, Honor, Ojczyzna". Film zostanie powtórzony na antenie PLANETE w środę, 7 kwietnia o godz. 22:35.

CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 premier filmowych, których 90 procent stanowią tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji. CANAL+ jako jedyna telewizja niezmiennie od lat gwarantuje widzom premierę filmową każdego dnia. Tak bogatą ofertę pozwoliły stworzyć umowy z czołowymi hollywoodzkimi studiami: Universal Studios, 20th Century Fox, DreamWorks i współpraca z wieloma dystrybutorami niezależnymi. CANAL+ prezentuje pełną panoramę kina. Oprócz hollywoodzkich hitów stałe miejsce w ofercie ma kino europejskie i polskie, a także obrazy twórców z najbardziej odległych zakątków świata.PLANETE to pierwszy polski kanał dokumentalny. Stacja istnieje na rynku od ponad 13 lat. Program PLANETE dociera obecnie do blisko 3,3 milionów gospodarstw domowych za pośrednictwem sieci kablowych i platformy cyfrowej CYFRA+. PLANETE prezentuje starannie wyselekcjonowane dokumenty z całego świata i na każdy temat, zawsze w odniesieniu do człowieka. Każdego tygodnia stacja zaprasza na ponad 20 godzin premierowych filmów emitowanych w ramach wieczorów tematycznych: PLANETE jako jedyny kanał dokumentalny w Polsce oferuje pasmo z filmami dokumentalnymi dla dzieci „Mała Planeta”.POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 23:00 / CANAL+ 4K
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM