CANAL+ I PLANETE+ PATRONAMI 11. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO WATCH DOCS. PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE

wt 6 grudnia 2011

CANAL+ i PLANETE+ objęły patronat nad rozpoczynającym się 8 grudnia festiwalem WATCH DOCS, który obie stacje wspierają już od kilku lat.

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych imprez filmowych na świecie poświęconych prawom człowieka. CANAL+ chętnie angażuje się w ważne wydarzenia kulturalne, tym bardziej, gdy poruszają tak istotne kwestie społeczne. Patronem imprezy jest także nasz kanał dokumentalny PLANETE+, który regularnie pokazuje filmy o podobnej tematyce, zgodnie ze swoim hasłem przewodnim „człowiek w centrum świata” – powiedziała Agatha Slaby, rzecznik prasowy CANAL+ Cyfrowy. Naszych widzów zachęcam do udziału w konkursie na stronie canalplus.pl, gdzie można wygrać zaproszenia na galę rozpoczynającą festiwal - dodała.


Podczas 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie publiczność obejrzy blisko 90 filmów z całego świata, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Projekcje festiwalowe będą odbywać się od 8 do 18 grudnia w CSW Zamek Ujazdowski, kinie „Muranów”, kinie „Kultura” oraz w Starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp na wszystkie pokazy oraz wydarzenia towarzyszące WATCH DOCS jest bezpłatny. Do konkursu głównego zakwalifikowano 19 filmów wyprodukowanych w latach 2010 – 2011, spośród 1200 zgłoszeń z całego świata.


WATCH DOCS to wspólne przedsięwzięcie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Społecznego Instytutu Filmowego. Po zakończeniu festiwalu w Warszawie, WATCH DOCS w formie objazdowej zawita do 40 polskich miast.POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM