CANAL+ KOPRODUCENTEM „WAŁĘSY” - NAJNOWSZEGO FILMU ANDRZEJA WAJDY

pt 25 listopada 2011

Biografia Lecha Wałęsy to kolejny, wyjątkowy projekt Andrzeja Wajdy współfinansowany przez CANAL+. W rolach głównych zagrają Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska. Autorem scenariusza jest Janusz Głowacki, a operatorem będzie Paweł Edelman.


Z biografią legendarnej postaci, jaką jest Lech Wałęsa, na planie filmowym zmierzy się równie legendarny reżyser. CANAL+ jest dumny, że uczestniczy w projekcie, który z pewnością wejdzie do historii polskiej kinematografii – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego Spółki CANAL+ Cyfrowy. To dzięki konsekwentnej polityce wspierania najbardziej znaczących polskich produkcji, nasi widzowie mogą oglądać je, jako pierwsi na małym ekranie – dodaje Ryczkowska.


Zdjęcia do „Wałęsy” rozpoczną się 1 grudnia i będą kręcone m.in. w Gdańsku. Na planie obecna będzie redakcja magazynu filmowego CANAL+ „Aktualności Filmowe”, która zarejestruje materiały making of. Producentem wykonawczym filmu „Wałęsy” jest Akson Studio, z którym stacja realizuje jeden ze swoich dwóch najnowszych seriali – 13. odcinkową „Misję: Afganistan”.


Udział finansowy CANAL+ w filmie „Wałęsa” jest elementem strategii programowej, zakładającej wzrost nakładów na koprodukcje polskich filmów fabularnych i realizację własnych seriali. Jesienią stacja rozpoczęła prace nad dwoma produkcjami: „Misja: Afganistan”, z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej oraz serialem „Krew z krwi” z Agatą Kuleszą. Jako koproducent, w 2011 roku CANAL+ zaangażował się m.in. w produkcję „Blind Watching” Andrzeja Jakimowskiego, „Pokłosia” Władysława Pasikowskiego, „Nowhere” Małgorzaty Szumowskiej oraz „80 milionów” Waldemara Krzystka.


Produkując i wspierając polskie filmy stacja nabywa jednocześnie prawa do premierowego pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami. Dzięki temu widzowie CANAL+ jako pierwsi zobaczą jeszcze w tym roku nagrodzony „Złotymi Lwami” na tegorocznym, 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film Jerzego Skolimowskiego „Essential Killing”.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY