CANAL+ KOPRODUCENTEM FILMU „KARBALA”

wt 8 września 2015

Najnowsza koprodukcja CANAL+, dramat wojenny „Karbala” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza, wchodzi do kin już 11 września br.

Inspirowany faktami film odsłania kulisy największej bitwy z udziałem polskich żołnierzy po II wojnie światowej. Przez lata szczegóły walk w Karbali były trzymane w tajemnicy. W obsadzie filmu m.in. Bartłomiej Topa („Drogówka” „Wesele”), Tomasz Schuchardt („Chrzest”, serial „Misja: Afganistan”), Antoni Królikowski („Miasto 44”), Leszek Lichota („Lincz”) i Łukasz Simlat (seriale CANAL+ „KREW Z KRWI” oraz obecnie produkowany „Belfer”).


„Karbala” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza („Lincz”, „Żywie Biełaruś”) to opowieść o polskich bohaterach, uczestnikach misji stabilizacyjnej w Iraku, którzy przez cztery dni bronili zaatakowanego przez islamskich terrorystów ratusza miejskiego w Karbali. Odcięci od świata, z ograniczonymi zapasami jedzenia i amunicji, stawili czoła kilkukrotnie liczniejszej grupie gotowych na wszystko ekstremistów. Profesjonalizm, determinacja i wola walki sprawiły, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrała bitwę, ale wyszła z niej bez straty ani jednego żołnierza!


„Karbala" jest drugim projektem fabularnym o polskich żołnierzach na zagranicznych misjach w portfolio CANAL+. Pierwszym był wyprodukowany w 2012 roku serial „Misja: Afganistan” z udziałem m.in. Pawła Małaszyńskiego, Eryka Lubosa i Tomasza Schuchardta. Ten ostatni miał okazję wykorzystać zdobyte wówczas doświadczenie na planie „Karbali”, w której ponownie zagrał jedną z głównych ról.


CANAL+ od początku działalności w Polsce aktywnie wspiera rodzime kino. Będąc wiodącym prywatnym inwestorem w polską produkcję filmową, wsparł powstanie ponad 150 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Są wśród nich tak znakomite tytuły, jak nagrodzona Oscarem® „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „Pianista” Romana Polańskiego, „Essential killing” Jerzego Skolimowskiego, „Plac Zbawiciela” i „Papusza” Krzysztofa Krauzego, „Pokłosie” Władysława Pasikowskiego czy „Pan Tadeusz” i „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy.


CANAL+ jest także producentem realizowanych na najwyższym poziomie seriali. Oprócz „Misji: Afganistan” powstał także znakomicie oceniony przez krytykę i widzów „KREW Z KRWI” w reżyserii Xawerego Żuławskiego z Agatą Kuleszą w roli głównej. Aktualnie trwają prace na planie serialu kryminalnego „Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, w którym w tytułową rolę wciela się Maciej Stuhr. Partnerują mu m.in. Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat czy Józef Pawłowski. Twórcami oryginalnego scenariusza są Jakub Żulczyk i Monika Powalisz.


POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM