CANAL+ KOPRODUCENTEM NAJNOWSZEGO FILMU JULIUSZA MACHULSKIEGO "AMBASSADA”

pn 13 sierpnia 2012

Trwają zdjęcia do koprodukowanego przez CANAL+ filmu Juliusza Machulskiego „AmbaSSada”.

W komedii fantastycznej, której bohaterowie przenoszą się w czasie do roku 1939 występują m.in. Jan Englert, Robert Więckiewicz w roli Hitlera oraz Adam „Nergal” Darski jako Ribbentrop. CANAL+ w ramach strategii programowej zakładającej inwestycje w unikalną ramówkę premium, stawia na rozwój wartościowych i oryginalnych polskich produkcji. Po „Pokłosiu” Władysława Pasikowskiego, „Wałęsie” Andrzeja Wajdy, „Siedmiu dniach” Wojciecha Smarzowskiego i „Dziewczynie z szafy” Bodo Koxa do inwestycji koprodukcyjnych dołącza realizowana właśnie najnowsza komedia Juliusza Machulskiego.


Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych – w sierpniu 2012 i 1939 roku. Bohaterowie - para młodych ludzi tuż po studiach (Magdalena Grąziowska i Bartosz Porczyk), zamieszkują kamienicę, w której przed wojną mieściła się Ambasada Niemiec. Z nieznanych przyczyn, przy pomocy windy, przenoszą się w czasie do okresu tuż przed wybuchem II wojny światowej. - Zawsze chciałem zrobić współczesny film o Warszawie, który byłby jednocześnie dialogiem z historią. Zabawny, a jednocześnie wywołujący refleksje i powodujący, że „nasze historyczne blizny wykrzywią się wreszcie w uśmiechu” – mówi autor scenariusza, reżyser i producent filmu Juliusz Machulski.


Zdjęcia do „AmbaSSAdy” potrwają do 25 sierpnia, premiera kinowa planowana jest na drugi kwartał 2013 roku. Autorem zdjęć jest Witold Adamek, a producentem wykonawczym Wojciech Danowski. „AmbaSSada” to kolejna w ostatnim czasie produkcja, którą wspiera CANAL+, zapewniając abonentom premierową emisję telewizyjną na antenie. Globalnie stacja wsparła produkcję ponad 160 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych, przeznaczając na ten cel blisko 200 mln zł. Produkując i wspierając polskie filmy CANAL+ nabywa jednocześnie prawa do pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM