CANAL+ KOPRODUCENTEM NAJNOWSZEGO FILMU WALDEMARA KRZYSTKA „FOTOGRAF”

pt 14 września 2012

15 września w Legnicy padnie pierwszy klaps na planie najnowszego filmu Waldemara Krzystka „Fotograf”. Produkcja powstaje przy finansowym udziale CANAL+.

W inspirowanym autentycznymi wydarzeniami sensacyjnym thrillerze zagrają m.in. Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz, Tomasz Kot, Jan Frycz i Sławomir Orzechowski. Kinowa premiera „Fotografa” planowana jest na 38. Gdynia Film Festival. W telewizji film obejrzą jako pierwsi widzowie CANAL+.


Waldemar Krzystek tworzy filmy, które zdobywają uznanie zarówno krytyków, jak i szerokiej publiczności. Jego ostatni obraz „80 milionów”, koprodukowany również przez CANAL+, został ogłoszony polskim kandydatem do Oscara. Tym razem reżyser debiutuje w nowym dla siebie gatunku – pełnym napięcia thrillerze. Intrygujący scenariusz i doborowa obsada zapowiadają powstanie wyjątkowego filmu, utrzymanego w mrocznym klimacie.


„Fotograf” opowiada historię seryjnego mordercy działającego we współczesnej Moskwie. Nieuchwytny sprawca zostawia na miejscu zbrodni, wzorem techników policyjnych, kartoniki z numerami. Śledczy trafiają na trop prowadzący do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, do mrocznych wydarzeń z lat 70 tych. W dochodzeniu bierze udział młoda milicjantka Natasza, jedyna dotychczas osoba, która rozmawiała osobiście z tytułowym „Fotografem” i… przeżyła.


„Fotograf” to kolejna w ostatnim czasie produkcja, w którą włączył się CANAL+, zapewniając swoim abonentom premierową emisję telewizyjną. Stacja zainwestowała już blisko 200 mln zł. w ponad 160 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Produkując i wspierając polskie filmy CANAL+ nabywa jednocześnie prawa do pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami.POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM