CANAL+ KOPRODUCENTEM NAJNOWSZEGO FILMU WOJTKA SMARZOWSKIEGO - „SIEDEM DNI”

wt 21 lutego 2012

18 lutego padł pierwszy klaps na planie najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego pod roboczym tytułem „Siedem dni”. Produkcja powstaje przy finansowym udziale CANAL+. Wystąpią w niej: w roli głównej Bartek Topa, a także Julia Kijowska, Arkadiusz Jakubik, Robert Wabich, Marcin Dorociński, Eryk Lubos, Jacek Braciak, Iza Kuna, Marian Dziędziel.


Wojciech Smarzowski to reżyser, który sięga po tematy budzące emocje, trudne, często kontrowersyjne. Tworzy poruszające filmy, które zdobywają uznanie zarówno krytyków, jak i szerokiej publiczności. Tym razem wybrał gatunek kryminału politycznego. Jestem przekonana, że zrealizuje równie wyjątkowy i głośny film jak „Róża”, „Dom zły” czy "Wesele" – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego spółki CANAL+ Cyfrowy.„Siedem dni” to kolejny, znaczący tytuł, który wsparliśmy w ostatnim czasie zapewniając abonentom CANAL+ premierową emisję telewizyjną na naszej antenie – dodała.


Na planie produkcji obecna będzie redakcja filmowa CANAL+ jako jedyna ekipa telewizyjna. Zarejestrowane, ekskluzywne materiały making of widzowie stacji obejrzą w ramach magazynu „Aktualności Filmowe”.


Akcja kryminału politycznego rozgrywa się w ciągu siedmiu dni. Bohaterowie to grupa siedmiu kolegów. W opowiedzianej przez Smarzowskiego historii jest nawiązanie do siedmiu grzechów głównych. Wątek kryminalny to przypowieść o korupcji, o której reżyser w eksplikacji napisał: zaczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy w…Brukseli.


Operatorem zdjęć jest Piotr Sobociński, producentem Dariusz Pietrykowski i Andrzej Połeć, Film it.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM