CANAL+ nabył prawa do ekranizacji serii szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego.

cz 10 listopada 2016

CANAL+ zakupił prawa do przeniesienia na ekran ukazującej się w wydawnictwie Czarna Owca bestsellerowej serii szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego. W skład cyklu wchodzą powieści: „Nielegalni”, „Niewierni” i „Nieśmiertelni”. Trwają już prace nad adaptacją książek. 9 listopada natomiast premierę swoją miała najnowsza powieść autora pt. „Niepokorni”.

Ukazująca się właśnie powieść „Niepokorni” to jedno z najmroczniejszych i najbardziej wciągających dzieł Severskiego. Jak mówi o książce sam pisarz: Niepokorni to współczesna powieść szpiegowsko-polityczna, która jest moją reakcją na aktualne wydarzenia polityczne w kraju i za granicą, próbuję w niej pokazać mechanizmy wpływania obcych służb na sytuację w Polsce i wynikające z tego zagrożenia. (…) W wartkiej akcji pełnej suspensów, czytelnik może również zagłębić się w psychologiczny wymiar walki wywiadów i poznać szczegóły pracy operacyjnej szpiegów.

W promocję książki włączył się CANAL+. Rzesze fanów pisarza z pewnością ucieszy informacja, że kanał zakupił również prawa do ekranizacji trylogii „Nielegalni”, „Nieśmiertelni” i „Niewierni”. Obecnie trwają prace literackie nad scenariuszem serialu.

Muszę przyznać, że autor z wyjątkową pieczołowitością odtworzył doskonale znany mu świat tajnych operacji, intryg i rozgrywek na szczytach władzy. Siłą powieści są również wielowymiarowe, wyraziste postaci, wobec których nie sposób przejść obojętnie
– o powodach zakupu praw do ekranizacji serii mówi Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+Vincent V. Severski to pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu, który przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Na własną prośbę odszedł ze służby w 2007 r. i zajął się pisaniem książek. Jego debiutancka powieść „Nielegalni” szybko stała się bestsellerem, a sukces powtórzyły kolejne książki z serii.

Więcej o serialu na stronie www.canalplus.pl/seriale/nielegalni.

Zapraszamy do śledzenia profili fanpage'u CANAL+ na www.facebook.com/CANALplusPolska i na Instagramie www.instagram.com/canalpluspolska.

POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM