CANAL+ PARTNEREM STRATEGICZNYM WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ „MISJA: MÓJ AFGANISTAN”

pt 20 lipca 2012

CANAL+, producent pierwszego polskiego serialu wojennego pt. „Misja Afganistan”, został partnerem strategicznym wystawy „Misja: Mój Afganistan”.

Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia osób, które uczestniczyły w misji w Afganistanie, jako żołnierze lub pracownicy cywilni. W składzie jury, które dokona wyboru najlepszych fotografii, znajdzie się m. in. Agnieszka Egeman, redaktor naczelna magazynu filmowego CANAL+ „Aktualności Filmowe”, poświęconego najważniejszym wydarzeniom rodzimego i światowego kina oraz Anna Bartenbach, Dyrektor Działu Oprawy i Autopromocji spółki CANAL+ Cyfrowy.


„CANAL+ od lat popiera odważne projekty, które tak, jak wystawa fotograficzna Misja: Mój Afganistan, próbują uchwycić rzeczywistość z nieoczywistej perspektywy, unikając medialnych klisz. Temat wystawy jest nam tym bardziej bliski, że już jesienią na antenie CANAL+ odbędzie się premiera pierwszego polskiego serialu wojennego o misji stabilizacyjnej w Afganistanie „Misja Afganistan”. W serialu podjęliśmy przede wszystkim próbę pokazania, na czym polega praca polskich żołnierzy, jak wygląda ich życie w afgańskiej bazie, z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć i jak silnych emocji doświadczają” – powiedziała Agnieszka Egeman, Redaktor naczelna magazynu filmowego „Aktualności Filmowych” CANAL+.


Wybrane przez jury najlepsze prace wraz z komentarzami zostaną zaprezentowane publiczności na wystawie w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jej inauguracja obędzie się w przeddzień Święta Wojska Polskiego – 14 sierpnia 2012 roku – o godzinie 16.00. Jesienią br. wystawę będzie można również zobaczyć w Warszawie. Wyróżnione przez jury zdjęcia, które nie zostaną pokazane na wystawie, znajdą swoje miejsce w galerii na stronie www.mojafganistan.com i zostaną opublikowane w albumie wydanym w wersji papierowej oraz elektronicznej.


13-odcinkowy serial „Misja Afganistan” pokazuje pół roku z życia polskiego kontyngentu na misji. Historia opowiada o żołnierzach II plutonu pierwszej kompanii piechoty zmechanizowanej z Wędrzyna, pod dowództwem młodego oficera – porucznika Pawła Konaszewicza (Paweł Małaszyński). Premiera serialu na antenie CANAL+ już jesienią br.


Organizatorzy wystawy: Suqoon Project Sp. z o.o., II Korpus Zmechanizowany w Krakowie

Partnerzy: Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe, zafganistanu.pl, Fotografia Ostrowski, Krakowski Salon Jubilerski W. Strojny – Sp. Jawna, Wydawnictwo Znak,

Patronat Honorowy: Ambasador Islamskiej Republiki Afganistanu w Polsce

Partner strategiczny: CANAL+,

Patronat Medialny: zafganistanu.pl, krakow.pl, afganistan24.org, stosunkimiedzynarodowe.pl, polska-zbrojna.pl, armia24.pl


POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT