CANAL+, PATRON PREMIERY KINOWEJ „DOMU SNÓW” ZAPRASZA WIDZÓW NA POKAZY

cz 20 października 2011

CANAL+ objął patronat nad thrillerem Jima Sheridana pt „Dom snów”, którego premiera kinowa odbędzie się 21 października. Z tej okazji stacja zaprasza na specjalne pokazy w kilku miastach Polski.
Z dystrybutorem kinowym „Domu Snów”, firmą Kino Świat, łączy nas wieloletnia i udana współpraca. Chętnie wspieramy medialnie najlepsze tytuły, które później pokazujemy na antenie CANAL+ jako pierwsza telewizja w Polsce – mówi Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego spółki CANAL+ Cyfrowy, nadawcy kanałów Premium CANAL+ i kanałów tematycznych oraz operatora platformy CYFRA+.


Z okazji premiery kinowej „Domu snów” CANAL+ organizuje konkursy w Internecie i prasie regionalnej, w których można wygrać bilety na pokazy m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku. Konkursy zostaną przeprowadzone m.in. na portalach Interia, cojestgrane.pl i MMSilesia.pl.


Kilkukrotnie nominowany do Oscara reżyser filmu Jim Sheridan ("Moja lewa stopa", „Bokser", „W imię ojca") obsadził w swoim mrocznym thrillerze plejadę gwiazd: Daniela Craiga ("007 Quantum of Solace", „Casino Royale" ), Rachel Weisz („Wierny ogrodnik", „Był sobie chłopiec”) i Naomi Watts („The Ring”, „21 gramów”). Bohaterem „Domu snów” jest uznany wydawca, Will Atenton, który rzuca dobrze płatną posadę na Manhattanie, żeby przenieść się wraz z żoną i dwiema córkami do uroczego miasteczka w Nowej Anglii. Po przeprowadzce odkrywają, że ich wymarzony dom był sceną morderstwa kobiety i jej dzieci. Lokalna społeczność jest przekonana, że sprawcą jest mąż, który jako jedyny przeżył masakrę.


CANAL+ to stacja organicznie związana z kinem. Od początku istnienia prezentuje na antenie pełne spektrum światowej kinematografii, angażując się równocześnie w szereg wydarzeń związanych z krajowym kinem i wspierając finansowo polskie produkcje. Od 16 lat jest współorganizatorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a od 11 - partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Jest koproducentem ponad 160 filmów, w które zainwestowała łącznie blisko 200 mln złotych. W tym roku CANAL+ wsparł produkcję „Blind Watching” Andrzeja Jakimowskiego, „Nowhere” Małgorzaty Szumowskiej, „Pokłosia” Władysława Pasikowskiego i „Papuszy” Krzysztofa Krauzego, uzyskując jednocześnie prawa do premierowych emisji telewizyjnych.POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM