CANAL+ PATRONEM 4. FESTIWALU POLSKICH FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH SHORT WAVES

śr 11 kwietnia 2012

W dniach 14-28 kwietnia odbędzie się 4. edycja festiwalu polskich filmów krótkometrażowych SHORT WAVES. CANAL+ objął patronat nad tym wydarzeniem oraz ufundował nagrodę PRO CANAL+.

Informacje o festiwalu SHORT WAVES pojawią się na antenie CANAL+ 15 kwietnia o godz. 16.55 w magazynie „Aktualności Filmowe News”.

- Film krótkometrażowy ma stałe miejsce w ramówce CANAL+. W ramach pasma „Desery” prezentujemy najnowsze produkcje z całego świata. Co roku w czerwcu zapraszamy też widzów na Noc Krótkiego Metrażu. Chcemy propagować ten gatunek nie tylko na antenie, dlatego zaangażowaliśmy się w międzynarodowy projekt, jakim jest festiwal SHORT WAVES – mówi Agatha Slaby, Dyrektor ds. PR spółki CANAL+ Cyfrowy.W tym roku SHORT WAVES odwiedzi 34 polskie i 14 zagranicznych miast (m.in Berlin, Dublin, Helsinki, Londyn, Praga), a na dłużej zatrzyma się w Poznaniu. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z twórcami, przeglądy, koncerty i wystawy. W każdym z festiwalowych miast, widzowie będą mogli wziąć udział w głosowaniu, w wyniku, którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna Nagroda Festiwalu to 10.000 PLN. Ponadto, Profesjonalne Jury złożone ze specjalistów w dziedzinie kultury audiowizualnej, w tym przedstawiciela CANAL+, przyzna specjalną nagrodę Short Waves PRO CANAL+ w wysokości 5.000 PLN.Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych SHORT WAVES odbywa się od trzech lat i ma na celu promocję polskiej twórczości krótkometrażowej. Festiwal łączy prezentację i promocję polskiego kina krótkometrażowego w kraju i za granicą, zapewniając finałowym filmom dystrybucję zbliżoną do dystrybucji filmów pełnometrażowych. Festiwal nie stawia twórcom barier tematycznych, stylistycznych, gatunkowych czy formalnych. Jest otwarty na twórców doświadczonych i na debiutantów, jedynym kryterium jest długość filmu: nie może przekraczać 30 minut. W ramach trzech dotychczasowych edycji festiwalu odbyło się 100 pokazów, które zgromadziły ponad 10 000 uczestników.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY