CANAL+ PATRONEM FRANCOPHONIC FESTIVAL

pt 19 marca 2010

CANAL+ objął patronatem medialnym 4. edycję Francophonic Festival –
festiwalu aktualnej muzyki francuskiej i frankofońskiej. Tegoroczny Francophonic odbędzie się w dniach 19-29 marca w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Gdyni.

CANAL+ chętnie wspiera oryginalne wydarzenia artystyczne przeznaczone dla ciekawej świata, poszukującej nowości widowni. W ramach patronatu nad Francophonic Festival stacja emitowała festiwalowe spoty i reklamowała program festiwalu na swojej stronie internetowej.


Francophonic Festival skupia ciekawe osobowości francuskiej i frankofońskiej sceny muzycznej, reprezentujące takie gatunki, jak pop, rock, muzyka elektroniczna, muzyka świata, piosenka francuska. W tym roku po raz pierwszy razem z nimi na festiwalu wystąpią gwiazdy polskiej muzyki.


Tegoroczny Francophonic to również refleksja nad francuskimi korzeniami polskiego kompozytora Fryderyka Chopina i jego wpływem na aktualną muzykę francuską. W koncercie „Chopin Inspire Gainsbourg” w Teatrze Wielkim w Warszawie wystąpią razem znani wykonawcy z Francji i Polski: Jane Birkin, Gaba Kulka, Smolik, Nosfell, Berry, Claire Denamur, Trio Andrzej Jagodziński oraz Jan Krzysztof Broja na fortepianie. Zagrają oni utwory Fryderyka Chopina oraz utwory Serge’a Gainsbourga inspirowane twórczością Chopina.


Na festiwalu wystąpią również: Babylon Circus, afrykańska diva Rokia Traoré, Berry i Gaba Kulka, Speed Caravan łączący tradycyjną muzykę algierską (chaâbi) z elementami rocka i elektroniki, Etienne de Crecy i Skankan.


Francophonic Festival jest organizowany przez Institut Francais de Varsovie we współpracy z francuską agencją Come4Event i polskimi partnerami: agencją Good Music Productions, Klubem Stodoła, agencją Maken i TR Warszawa oraz przy wsparciu Teatru Narodowego i Miasta Stołecznego Warszawa.


CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium dostępna na komplementarnych kanałach CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport i CANAL+ Sport2, które dają widzom możliwość dogodnego wyboru programów i czasu ich emisji. Programy CANAL+ nadawane są również w wysokiej rozdzielczości w CANAL+ Sport HD i CANAL+ Film HD. Stacje dostępne są w ponad 80 sieciach TV kablowej oraz na platformie cyfrowej CYFRA+, a także jako samodzielna, niezależna od platformy oferta satelitarna pod nazwą Multipakiet CANAL+. CANAL+ należy do spółki CANAL+ Cyfrowy, operatora platformy CYFRA+ i nadawcy kanałów telewizyjnych. www.canalplus.pl


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY