CANAL+ PATRONEM XXV KOSZALIŃSKIEGO FESTIWALU DEBIUTÓW FILMOWYCH

pn 19 czerwca 2006

CANAL+, największy prywatny inwestor w polską kinematografię, objął patronatem medialnym jubileuszowy 25. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Stacja ufundowała również nagrodę dla autora najlepszego scenariusza.

CANAL+ już po raz czwarty wspiera koszalińską imprezę. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 20–24 czerwca. Relację z wydarzenia, przygotowaną przez zespół „Aktualności Filmowych”, będzie można obejrzeć 24 czerwca w CANAL+.„Cenimy świeże spojrzenie młodych twórców na otaczającą nas rzeczywistość, dlatego tak ważne naszym zdaniem jest wspieranie debiutantów. Mamy nadzieję, że na początku drogi twórczej wartościowym wyróżnieniem będzie nagroda ufundowana w tym roku przez CANAL+ dla autora najlepszego scenariusza. W pewnym sensie symbolizuje ona drogę, którą musi przejść dzieło filmowe zanim trafi do widza. Jako stacja filmowa jesteśmy etapem końcowym, scenariusz zaś to pierwsze ogniwo łańcucha” – powiedział Arnaud de Villeneuve, prezes CANAL+ Cyfrowy.
Koszaliński festiwal debiutów to najważniejsza w kraju i zyskująca coraz większe znaczenie w Europie prezentacja twórczości młodych filmowców. Jak co roku festiwalowe filmy będą pokazywane w dwóch konkursach: krajowym – 37 etiud studentów szkół filmowych, oraz międzynarodowym – 15 filmów z 8 krajów. Tegoroczny festiwal w Koszalinie to również pokazy pozakonkursowe, takie jak przegląd filmów chińskich, retrospektywa filmów Agnieszki Holland czy najgłośniejsze premiery 2006 roku. Festiwal obfitować będzie w liczne imprezy towarzyszące: warsztaty, wystawy fotografii i koncerty.CANAL+ od ponad 10 lat wspiera polską kinematografię. W tym czasie przyczynił się do powstania ponad 100 filmów, przeznaczając na ten cel jako współproducent ponad 115 mln zł. Tylko w 2005 i 2006 wsparcie CANAL + zyskało 17 tytułów, w tym np. „Komornik”, „Persona non grata”, „Skazany na bluesa”, „Rozdroże Cafe”, „Oda do radości”, „Masz na imię Justine”, „Jasminum”, „Z odzysku”, „Plac Zbawiciela”. CANAL+ jest także sponsorem festiwali filmowych (Era Nowe Horyzonty, Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych) i współorganizatorem najważniejszej imprezy środowiska filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM