CANAL+ WSPIERA 35. FESTIWAL POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH W GDYNI

cz 27 maja 2010

CANAL+ po raz piętnasty współorganizuje Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – najważniejsze wydarzenie filmowe w Polsce. Z okazji dwóch rocznic – 15-lecia CANAL+ oraz 35-lecia FPFF – CANAL+ zorganizował w Gdyni specjalne plenerowe studio „Aktualności Filmowych”, które codziennie na żywo informuje o najnowszych wydarzeniach festiwalu. Stacja przygotowała również wyjątkową atrakcję dla gości festiwalowych: pokaz specjalny produkowanego przez CANAL+ filmu „Carlos”.

W tym roku CANAL+ obchodzi 15-lecie w Polsce. W ramach naszego jubileuszu świętujemy również 15 lat współpracy z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych, który współorganizujemy od początku istnienia stacji” – powiedział Bertrand Le Guern, Prezes Zarządu CANAL+ Cyfrowy. „Jesteśmy organicznie związani z filmem, który obok sportu stanowi filar naszej oferty. I to nie tylko na antenie. Przez 15 lat wsparliśmy finansowo ponad 150 rodzimych produkcji filmowych, z których wiele zdobywało laury właśnie w Gdyni”.


Codzienne relacje z festiwalu

Tegoroczną nowością, którą CANAL+ przygotował dla widzów w związku z 35. FPFF jest specjalne plenerowe studio „Aktualności Filmowych”, przygotowywanych przez Agnieszkę Egeman. Ekipa magazynu będzie śledzić z kamerą najważniejsze wydarzenia, zapewniając codzienną dawkę najświeższych informacji festiwalowych. Nie zabraknie również wywiadów z gośćmi festiwalowymi i recenzji filmowych. Bezpośrednie relacje z festiwalu można oglądać w CANAL+ codziennie od 25 do 28 maja w „Kronikach festiwalowych Gdynia 2010” oraz nadawanym na żywo z gdyńskiej plaży „Studio festiwalowym Gdynia 2010”.Inne programy pokazywane na antenie CANAL+ z okazji gdyńskiego święta filmu to relacja z gali wręczenia nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (26 maja), na której CANAL+ został uhonorowany Nagrodą Specjalną dla Mecenasa Polskiego Kina oraz, na zakończenie festiwalu, premiera „Rewersu” Borysa Lankosza, zwycięzcy 34. FPFF i relacja z koncertu Jan Garbarek Group, muzycznego wydarzenia towarzyszącego tegorocznemu festiwalowi.Specjalny pokaz filmu „Carlos”

W tym roku CANAL+ przygotował dla gości festiwalowych szczególną atrakcję: pokaz specjalny produkowanego przez CANAL+ filmu „Carlos”, który zaledwie kilka dni temu był pokazywany na Festiwalu Filmowym w Cannes. Reżyserowany przez Oliviera Assayasa film opowiada historię Carlosa „Szakala”, bezwzględnego międzynarodowego terrorysty, a zarazem playboya i człowieka, który uważał się za rewolucjonistę. W latach 80. był on najbardziej poszukiwanym przestępcą na świecie. W tytułowego „Carlosa” wcielił się Edgar Ramirez, wenezuelski aktor, który zagrał m.in. w „Che” i „Ultimatum Bourne’a”. Pokaz odbędzie się w piątek 28 maja w Multikinie w Sopocie.
Dla CANAL+ polskie kino jest bardzo ważne. Stacja nie tylko je pokazuje, ale też tworzy, wspierając finansowo od 15 lat ciekawe przedsięwzięcia. CANAL+ może poszczycić się współfinansowaniem ponad 150 tytułów.Programy CANAL+ związane z 35. FPFF w GDYNI w CANAL+
KRONIKA FESTIWALOWA GDYNIA 2010

CANAL+: codziennie od 25 do 28 maja, 14:00STUDIO FESTIWALOWE GDYNIA 2010

CANAL+ na żywo: codziennie od 25 do 28 maja, 17:30
CANAL+ na żywo: sobota, 29 maja, 14:35NAGRODY POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ

CANAL+: środa, 26 maja, 22:40AKTUALNOŚCI FILMOWE GDYNIA 2010

CANAL+: sobota, 29 maja, 12:30
CANAL+: niedziela, 30 maja, 19:00REWERS

PREMIERA: CANAL+, niedziela, 30 maja 2010, 20:00KONCERT JAN GARBAREK GROUP

PREMIERA: CANAL+: niedziela, 30 maja, 21:45
POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY