CANAL+ ze specjalną Telekamerą za wkład w rozwój rynku polskich seriali

śr 5 lutego 2020

CANAL+ otrzymał wyróżnienie w roku, w którym przypada 25-lecie jego obecności w Polsce. W ciągu tego czasu z udziałem CANAL+ powstało wiele filmów i seriali, które wniosły istotny wkład w rozwój rodzimej kinematografii.


CANAL+ do tej pory jest producentem i koproducentem blisko dwustu produkcji, w tym wielokrotnie nagradzanych na całym świecie dzieł takich jak „Pianista” Romana Polańskiego, „Zimna wojna”, oscarowa „Ida” Pawła Pawlikowskiego czy „Boże Ciało” Jana Komasy – nominowany w 2020 roku do Oscara w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.

Od wielu lat, zgodnie ze światowym trendem, CANAL+ inwestuje również w produkcję seriali. Pierwszy i drugi sezon serialu Belfer, Kruk: Szepty słuchać po zmroku, Nielegalni i Żmijowisko odniosły komercyjny sukces, otwierając drogę kolejnym serialowym inwestycjom.

Kilka miesięcy temu swoją premierę miały też międzynarodowe koprodukcje serialowe Zasada przyjemności i Sanktuarium zła , dzięki którym znakomici polscy aktorzy po raz kolejny zagościli na ekranach europejskiej widowni. Kolejnymi serialowymi premierami CANAL+ będą Mały Zgon w reżyserii Juliusza Machulskiego oraz realizowany z wielkim rozmachem Król w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, na podstawie bestselerowej powieści Szczepana Twardocha.

POLECANE

 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM