CARLOS – PREMIERA PRODUKCJI CANAL+ NA DVD

pt 7 października 2011

7 października ukaże się na DVD „Carlos” - nagrodzony Złotym Globem miniserial produkcji CANAL+. Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.


"Carlos" to zrealizowana z rozmachem, filmowa biografia słynnego wenezuelskiego terrorysty Ilicha Ramíreza Sáncheza, znanego jako Carlos. Reżyserem produkcji jest Olivier Assayas. W tytułowej roli wystąpił charyzmatyczny Édgar Ramírez, który był za kreację Carlosa nominowany m.in. do Złotego Globu i Cezara.


Film śledzi krwawą karierę Sáncheza od skromnych początków w palestyńskim ruchu oporu we wczesnych latach 70., przez zamachy bombowe w Europie Zachodniej, po aresztowanie przez francuskie służby specjalne w 1994 roku. Jak mówi sam reżyser, nie jest to film polityczny, ale próba konfrontacji z mitem Szakala jako rewolucjonisty, którego idealizm zamienia się w fanatyzm, a działanie na rzecz ludzi łączy się z zupełnym brakiem poszanowania ludzkiego życia. www.carlos.canalplus.pl


3 odcinkowy zestaw DVD serialu „Carlos” sprzedawany będzie w sieciach: Empik, Media Markt, Saturn i Merlin. Premierze DVD „Carlos” towarzyszyć będzie kampania promocyjna w mediach patronackich – na antenie kanałów spółki CANAL+ Cyfrowy, w radiowej Trójce, Magazynie Kmag oraz w portalach Gildia i Filmweb.


POLECANE

 

Parasite

CZ / 4 CZERWCA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Ból i blask

WT / 2 CZERWCA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Legiony

PN / 1 CZERWCA / 01:05 / CANAL+ SERIALE
 

Maiden

CZ / 4 CZERWCA / 10:25 / CANAL+ PREMIUM