DLA MALUTKICH, WIĘKSZYCH I CAŁKIEM DOROSŁYCH – NAJLEPSZE KINO FAMILIJNE W GRUDNIU W CANAL+

pt 6 grudnia 2013


Najsłynniejsza na świecie menażeria w „Madagaskarze 3”, trójwymiarowy „Kot w butach”, urzekające wizualnie „Życie Pi”, walka o sny i wspomnienia w „Strażnikach marzeń”, a także „Renifer Niko ratuje brata” i „Finn sam w domu – świąteczny skok”. Grudzień w CANAL+ to czas na seanse w rodzinnym gronie.

W grudniowej ofercie CANAL+ nie mogło zabraknąć wyjątkowych produkcji przeznaczonych dla całej rodziny. Jednym z takich filmów jest z pewnością „Madagaskar 3” (premiera: CANAL+, 29 grudnia), w którym Alex i przyjaciele, po opuszczeniu Afryki, przemierzają Europę w przebraniu artystów cyrkowych. Towarzyszą im niezawodne pingwiny i król Julian ze świtą, a ściga okrutna kolekcjonerka trofeów dzikich zwierząt. CANAL+ pokazał premierowo wszystkie dotychczasowe filmy o przygodach ekipy z Madagaskaru, której popularność stale rośnie. Trzecia część cyklu zarobiła blisko 150 milionów dolarów więcej niż poprzednia, DreamWorks zapowiedziało więc powstanie kolejnego filmu kinowego z serii, który pojawi się w 2014 roku.


„Strażnicy marzeń” (premiera: CANAL+, 15 grudnia) to film godny polecenia nie tylko ze względu na nazwiska twórców, takie jak Guillermo Del Toro (producent) i Alexandre Desplat (muzyka). To przepięknie zrealizowana magiczna historia o Jacku Mrozie, Zającu Wielkanocnym, Świętym Mikołaju, Zębowej Wróżce i Piaskowym Dziadku, którzy po raz pierwszy łączą siły, by przezwyciężyć Króla Ciemności, zanim zagrozi on snom dzieci i zabierze im szczęśliwe wspomnienia. Film został luźno oparty na serii książek dla dzieci „Strażnicy Dzieciństwa" autorstwa Williama Joyce'a, który razem z Del Toro jest jednym z producentów animacji. „Strażnicy marzeń” byli nominowani do Złotego Globu w kategorii najlepszy film animowany.


W wigilię Bożego Narodzenia wieczorem CANAL+ zaprasza na drugą część opowieści o rezolutnym pomocniku Eskadry Świętego Mikołaja. W animacji „Renifer Niko ratuje brata” (premiera: CANAL+, 24 grudnia) latającego renifera czeka misja uratowania porwanego na zlecenie Białej Wilczycy młodszego brata, którego wcześniej chciał się za wszelką cenę pozbyć.


W drugi dzień świąt zarówno dzieciom, jak i dorosłym warto polecić nagrodzoną m.in. 4 Oscarami® (oraz 11 nominacjami) i 3 Złotymi Globami przygodową historię fantasy „Życie Pi” (premiera: CANAL+, 26 grudnia). Film w reżyserii Anga Lee jest ekranizacją bestsellerowej powieści Yanna Martela. Opowiada o hinduskim chłopcu, który ocalawszy z morskiej katastrofy, przez 227 dni dryfuje po Oceanie Spokojnym w niewielkiej szalupie w towarzystwie tygrysa bengalskiego o imieniu Richard Parker.


Amatorów efektów 3D ucieszy możliwość obejrzenia w trójwymiarze przygód jedynego w swoim rodzaju mistrza fechtunku, awanturnika i latynoskiego kochanka w jednym. „Kot w butach 3D” (CANAL+ Film, 28 grudnia) przedstawia losy słynnego futrzaka zanim spotkał Shreka, kiedy to postanowił odszukać legendarną gęś znoszącą złote jaja. Film będzie można zobaczyć równolegle w wersji 2D w CANAL+ Film2.


W CANAL+ zagości również ciesząca się w Polsce niesłabnącą popularnością seria „Home Alone” w piątej, najnowszej odsłonie „Finn sam w domu – świąteczny skok” (premiera: CANAL+, 23 grudnia). Tym razem złodzieje, pragnący przejąć wart miliony obraz Muncha, wpadają w zasadzki, które były przeznaczone dla nawiedzających dom duchów.


Młodsze i starsze dzieci nie powinny także przegapić takich grudniowych seansów, jak „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości” (CANAL+ Film2, 24 grudnia), „Hobbit: Niezwykła podróż” (CANAL+ Family2, 21 grudnia), „Żółwik Sammy 2” (CANAL+ Family2, 25 grudnia), „Zhu Zhu Pets: Wielka przygoda chomików” (CANAL+ Film2, 22 grudnia), „Saga „Zmierzch”: Przed świtem cz. 2” (CANAL+ Film, 8 grudnia), „Felix, Net, Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa” (CANAL+ Film, 21 grudnia), „Do trzech razy sztuka” (CANAL+ Film, 4 grudnia) czy „Dziennik cwaniaczka 3” (CANAL+ Family2, 29 grudnia).


Obok kina familijnego, widzowie CANAL+ mogą zobaczyć w grudniu zapadające w pamięć, kontrowersyjne tytuły, takie jak „Pokłosie”, „Pokusa” czy „Lot”, a także mocne kino sensacyjne („Jack Reacher: Jednym strzałem”, Uprowadzona 2”, i „Zabić, jak to łatwo powiedzieć”).


POLECANE

 

Supernova

ŚR / 21 PAŹDZIERNIKA / 22:55 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ND / 25 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ DOKUMENT
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM