DLA WIDZÓW CANAL+ PRZEDPREMIEROWO „WYMYK” GREGA ZGLIŃSKIEGO

wt 8 listopada 2011

CANAL+ zaprasza swoich widzów 14 listopada do warszawskiej Kinoteki na przedpremierowy pokaz dramatu Grega Zglińskiego pt. „Wymyk”, którego kinowa premiera odbędzie się 18 listopada pod patronatem stacji.


„CANAL+ wspiera medialnie filmy wyjątkowe, wyraziste, dotykające istotnych kwestii, a rewelacyjny debiut fabularny Grega Zglińskiego łączy właśnie te cechy. Chcemy, aby nasi abonenci mogli zobaczyć tak wartościowe produkcje, jako pierwsi zarówno w kinie, jak i na małym ekranie” – mówi Agatha Slaby, Dyrektor ds. Public Relations spółki CANAL+ Cyfrowy.


Zaproszenia na przedpremierowy pokaz „Wymyku” widzowie CANAL+ mogą wygrać w konkursach organizowanych przez stację na stronie internetowej www.canalplus.pl, profilu CANAL+ Film na Facebooku, na portalach stopklatka.pl i Interia.pl oraz w Radiu Kolor.


Bohaterami „Wymyku”, określanego mianem najmocniejszego filmu polskiego tego roku, są skrajnie różniący się charakterami bracia Alfred i Jerzy. W trakcie podróży podmiejską kolejką stają się świadkami chuligańskiego napadu na dziewczynę. Jerzy staje w obronie ofiary, Alfred zaś całkowicie zawodzi –nie pomaga bratu i biernie przygląda się, jak napastnicy wyrzucają go z pędzącego pociągu. Nagrodzony na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za scenariusz, debiut reżyserski i drugoplanową rolę kobiecą dramat Grega Zglińskiego to niezwykle poruszająca, wpółczesna opowieść o ludzkiej slabości, winie i odkupieniu.


CANAL+ to stacja organicznie związana z kinem. Od początku istnienia prezentuje na antenie pełne spektrum światowej kinematografii, angażując się równocześnie w szereg wydarzeń związanych z krajowym kinem i wspierając finansowo polskie produkcje. Jest koproducentem ponad 160 filmów, w które zainwestowała łącznie blisko 200 mln złotych. W tym roku CANAL+ wsparł produkcję „Blind Watching” Andrzeja Jakimowskiego, „Nowhere” Małgorzaty Szumowskiej, „Pokłosia” Władysława Pasikowskiego i „Papuszy” Krzysztofa Krauzego, uzyskując jednocześnie prawa do premierowych emisji telewizyjnych. CANAL+ od 16 lat jest także współorganizatorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a od 11 - partnerem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.


WIĘCEJ INFORMACJI O FILMIE

POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT