Druga seria "Polski filmowej" od 2 stycznia w CANAL+ DISCOVERY

śr 4 stycznia 2017

2 stycznia CANAL+ DISCOVERY zaprasza na drugą odsłonę oryginalnej serii „Polska filmowa”. Aktor Rafał Zawierucha ponownie wyrusza w podróż po Polsce, aby odkryć przed widzami miejsca, w których tworzyła się historia polskiego kina. Premierowe odcinki w każdy poniedziałek, od 2 stycznia, o godz. 21:00, tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Polska Filmowa 2

Tematem przewodnim każdego odcinka „Polski filmowej”, jest region, miejscowość lub lokalizacja, w których kręcono najbardziej popularne produkcje. Widzowie zobaczą, jak działa magia dużego ekranu, poprzez zadziwiające metamorfozy, które zachodziły w tych miejscach na potrzeby planów filmowych, wymogów scenariuszowych i scenograficznych.W drugiej odsłonie serii Rafał Zawierucha odwiedzi m.in. Ciechocinek, gdzie powstawał nagrodzony na FPFF w Gdyni obraz Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. Zobaczymy też Warszawę i całe województwo mazowieckie, które służyło za plenery dla bardzo wielu rodzimych produkcji, w tym dla kultowego „Rejsu”. Nie zabraknie też wizyty w Lublinie, w którym powstawał jeden z najbardziej oczekiwanych i kontrowersyjnych filmów 2016 roku – „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. Twórcy programu zawitają również do Bydgoszczy i jej okolic, gdzie kręcono m.in. „Starą baśń”, a także wiele innych miejsc, które na zawsze zapisały się w historii polskiej kinematografii.
W programie wystąpią znakomici polscy filmowcy m.in. Janusz Majewski, Stanisław Tym, Maja Komorowska, Janusz Zaorski, Krzysztof Zanussi czy Bartłomiej Topa. Na ekranie zobaczymy także Piotra Adamczyka, Katarzynę Herman, Małgorzatę Foremniak, Natalię Rybicką i Ewę Szykulską. Zaproszeni artyści zdradzą nie tylko tajniki sztuki filmowej, ale także opowiedzą wiele ciekawostek i anegdot z planu.

Premiery odcinków serii "Polska Filmowa" w poniedziałki, od 2 stycznia, o 21:00, tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Producentem serii jest Discovery Networks.

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM