DRUGI SEZON „UCZCIWEGO PRZEKRĘTU” OD 14 SIERPNIA W CANAL+

śr 28 lipca 2010

Od 14 sierpnia 2010 CANAL+ rozpoczyna emisję drugiego sezonu serialu „Uczciwy przekręt”. Kolejne odcinki będą nadawane w każdą sobotę o 17:30 w CANAL+.

„Uczciwy przekręt” (Leverage) bazuje na obecnym w kinie od niepamiętnych czasów motywie zemsty. Opowiada o grupie złodziei, która zakłada fikcyjną firmę Leverage Consulting & Associates, będącą przykrywką dla ich specyficznej kryminalnej działalności. Zespół kierowany przez byłego speca od wykrywania oszustw ubezpieczeniowych Nathana Forda zajmuje okradaniem korporacji i pomaganiem pokrzywdzonym przez nie ludziom.
Nathan Ford – w tej roli Timothy Hutton – był kiedyś detektywem specjalizującym się w wykrywaniu oszust ubezpieczeniowych. Pewnego dnia spotkała go osobista tragedia. Jego jedyny syn zapadł na ciężką chorobę, a szansą na uratowanie chłopca była kosztowna kuracja eksperymentalna. Pracodawca detektywa – potężna agencja ubezpieczeniowa – odmówiła mu jednak finansowego wsparcia. Stając w obliczu śmierci syna, Nathan popadł w alkoholizm i został zwolniony z pracy. Opuszczony przez żonę, zdesperowany i łaknący zemsty, postanowił wypowiedzieć byłemu pracodawcy prywatną wojnę. W tym celu skompletował ekipę, w której skład wchodzi specjalista komputerowy i haker Alec Hardison (Aldis Hodge), mistrz sztuk walki wręcz i z użyciem broni białej, były najemnik Eliot Spencer (Christian Kane), złodziejka i akrobatka Parker (Beth Riesgraf) oraz brytyjska aktorka i oszustka Sophie Devereaux (Gina Bellman). Zespół podejmuje walkę z nadużyciami popełnianymi przez bezwzględne korporacje i wszechwładne instytucje. Pomagają tym, których zawiodły legalne metody dochodzenia sprawiedliwości.
Pomysłodawcami serialu są John Rogers i Chris Downey. Wspólnie napisali scenariusz do 13 odcinków „Uczciwego przekrętu”, które – wyreżyserowane przez Deana Devlina – złożyły się na pierwszy sezon serii. Epizody te stanowiły zamkniętą całość na wypadek, gdyby produkcja nie spodobała się publiczności i miałyby nie powstać dalsze odcinki. Szybko jednak stało się jasne, że cykl spotkał się z wielkim zainteresowaniem. W USA każdy epizod pierwszego sezonu gromadził przed telewizorami średnio 4 miliony widzów, a drugiego o pół miliona więcej. Nadawca „Uczciwego przekrętu”, stacja TNT zamówiła więc kolejne szesnaście odcinków 3. serii.
Mówiąc o „Uczciwym przekręcie” trzeba wspomnieć o odtwórcy głównej roli Timothym Huttonie, laureacie Oscara za występ w dramacie Roberta Redforda „Zwyczajni ludzie”. Charyzma i zawadiacki urok Huttona w dużej mierze decydują o sukcesie serialu, o którym świadczy rzesza wiernych fanów, porównujących go do takich produkcji, jak „Drużyna A”, „Robin Hood” czy „Ocean’s Eleven”. Na jednej z internetowych witryn poświęconych serialowi wyliczają powody, dla których warto serial oglądać. „Uwielbiam przekręty w wykonaniu głównych bohaterów oraz fakt, że pomagają pokrzywdzonym i karzą winnych” – pisze jeden z internautów, gdy inny chwali twórców cyklu za „subtelny humor i znakomite dialogi”.CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium, a kino jest jednym z jej filarów programowych. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 premier filmowych, których 90 procent stanowią tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji. CANAL+ jako jedyna telewizja niezmiennie od lat gwarantuje widzom premierę filmową każdego dnia. Tak bogatą ofertę pozwoliły stworzyć umowy z czołowymi hollywoodzkimi studiami, takimi jak Universal Studios czy 20th Century Fox oraz współpraca z wieloma dystrybutorami niezależnymi. CANAL+ prezentuje pełną panoramę kina. Oprócz hollywoodzkich hitów stałe miejsce w ofercie ma kino europejskie i polskie, a także obrazy twórców z najbardziej odległych zakątków świata. CANAL+ na bieżąco śledzi także najważniejsze wydarzenia związane z kinem, takie jak wręczenie Oscarów, Złotych Globów, Noc Cezarów czy MFF w Cannes, a ponadto towarzyszy polskim twórcom na rodzimych festiwalach, będąc m.in. od wielu lat współorganizatorem najważniejszej imprezy środowiska filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY