DYREKTOR PROGRAMOWA CYFRY + O UMOWACH Z DREAMWORKS I PARAMOUNT PICTURES

pt 5 września 2008

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do Państwa wątku na Forum dotyczącego kontraktów CANAL+ z wytwórniami Paramount Pictures i DreamWorks pragnę odpowiedzieć i wyjaśnić, co następuje:

Kontrakt CANAL+ z DreamWorks nie wygasł. W ciągu najbliższych 2 lat obejrzycie Państwo największe hity tej wytworni. W przyszłym roku na antenie CANAL+ pojawią się między innymi takie produkcje, jak np. "Kung Fu Panda" czy "Film o pszczołach", które osiągnęły wielki sukces kinowy w ostatnich miesiącach. A już we wrześniu tego roku najnowszego „Shreka”.
Obowiązująca wciąż umowa gwarantuje, że w 2009 roku tylko w CANAL+ znają się wszystkie nowości DreamWorks a nasi abonenci obejrzą je jako emisje premierowe w Polsce. Także w 2010 roku CANAL+ będzie pokazywać premiery na wyłączność. Licencja do ostatniego filmu z oferty DreamWorks wygasa dopiero w 2011. Inne stacje mają prawo do pokazywania filmów, ale nie premierowych.Kontrakt z Paramount Pictures nie został przedłużony. Proponowana oferta nie była ekonomicznie uzasadniona a jej brak w żaden sposób nie uszczupli katalogu premierowych hitów CANAL+, który już teraz jest zabezpieczony na cały 2009 rok i dłużej. Jednak nasza współpraca z Paramount Pictures nie została rozwiązana. O nowościach w tej kwestii będziemy Państwa juz wkrótce informować.Jednocześnie pragniemy podkreślić, ze dzięki długotrwałym umowom z 20th Century Fox, Universal Studios i DreamWorks oraz współpracy z wieloma dystrybutorami niezależnymi, CANAL+ pokazuje największe hity filmowe już w rok po premierze kinowej. Filmy zagraniczne emitowane są w różnych wersjach: z lektorem lub z napisami. Od 1 września wszystkie filmy na antenie CANAL+ emitowane są w formacie panoramicznym.Już wkrótce powiadomimy Państwa o naszych nowych propozycjach filmowych.Z poważaniem,

Beata Ryczkowska

Dyrektor Pionu Programowego CANAL+ CyfrowyPOLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT