Kategoria: film | filmy familijne | komedie

"Dzieciaki rządzą" w czerwcowe weekendy w CANAL+

pn 28 maja 2018

Czerwiec to z całą pewnością najważniejszy miesiąc dla najmłodszych - rozpoczyna się Dniem Dziecka i zwiastuje wkrótce rozpoczynające się wakacje. W związku z tym to właśnie w czerwcu CANAL+ zaprasza zarówno młodsze, jak i starsze dzieci, na filmowe weekendy specjalnie dla nich.

Cykl rozpocznie najnowsza animacja studia DreamWorks „Dzieciak rządzi” („The Boss Baby”) oraz film Marca Webba „Obdarowani”(„Gifted”). W kolejnym tygodniu na antenie CANAL+ pojawi się historia Minionków, czyli „Gru, Dru i Minionki” („Despicable Me 3”), następnie widzowie będą mogli zobaczyć polski film przygodowy „Tarapaty” oraz śledzić perypetie żółtej ośmiorniczki w animacji „Dudi: Cała naprzód”(„Deep”). W drugiej części cyklu na widzów czeka amerykańska komedia „Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę” („Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul”), ekranizacja popularnej serii książek „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film” („Captain Underpants: The First Epic Movie”), zaś dla fanów francuskiej komedii CANAL+ przygotował film „Synalek” („Mon poussin”). Cykl zakończy „Mała Wielka Stopa”(„The Son of Bigfoot”), animacja opowiadająca historię chłopca poszukującego swojego ojca. Chwile pełne dziecięcej radości tylko w czerwcu w CANAL+.Pierwsza propozycja z cyklu to animacja „Dzieciak rządzi” („The Boss Baby”). W życiu głównego bohatera - Tima - pojawia się młodszy braciszek, próbujący zmienić uporządkowane dotąd życie całej rodziny. Noszący teczkę i ubrany w garnitur niczym rasowy biznesmen, jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w domu.
Dochodzi do rywalizacji między rodzeństwem, lecz z czasem okazuje się, że nowy członek rodzinny ma do wykonania ważną misję. Bracia szybko zapominają o dzielących różnicach i postanawiają działać razem, by udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 czerwca godz. 19:30
Podczas filmu „Obdarowani” („Gifted”) najmłodsi widzowie będą mieli okazję poznać niesamowitą historię utalentowanej dziewczynki. Wychowywana przez wujka (Chris Evans) Mary uznana jest za genialne dziecko. Frank pragnie, by siostrzenica uczyła się w normalnej szkole, natomiast jego bogata i wpływowa matka ma co do swojej wnuczki inne plany i chce wziąć jej edukację w swoje ręce. Podczas prawniczych przepychanek Frank uświadamia sobie, że tak, jak wybitne zdolności są darem losu dla Mary, tak pojawienie się siostrzenicy w jego życiu jest niezwykłym darem dla niego.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 czerwca godz. 21:00
„Gru, Dru i Minionki” („Despicable Me 3”) to kontynuacja popularnej serii bajek o żółtych stworkach, które pokochał świat - Minionkach. W kolejnej części animacji Gru i Lucy są już małżeństwem i pracują razem w Agencji Wywiadowczej, z której za sprawą nowej szefowej zostają zwolnieni.
Jakby tego było mało, pewnego dnia za sprawą tajemniczego nieznajomego Gru dowiaduje się, że ma brata bliźniaka, marzącego żeby wstąpić na ścieżkę zła, z której on właśnie zawrócił. Cała rodzina Gru chce poznać nowego krewnego, lecz on sam staje przed nowym wyzwaniem. Musi powstrzymać Balthazara Bratta – byłą gwiazdę telewizji i superzbira zagrażającego ludzkości - przed zaplanowanym zniszczeniem Hollywood.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 czerwca godz. 17:00
Polski film przygodowy „Tarapaty” to idealna propozycja dla całej rodzinny. Pokazuje, że przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa – o czym przekona się główna bohaterka. Julka (Hanna Hryniewicka) po zakończeniu szkoły planuje spędzić wakacje u rodziców w Kanadzie. Niestety, koniec roku szkolnego to dla niej początek kłopotów i dziewczynka trafia do ciotki (Joanna Szczepkowska) mieszkającej w Warszawie. W kamienicy ciotki mieszka Olek (Jakub Janota-Bzowski). Kiedy nastolatkowie zaczynają spędzać wspólnie czas, wpada im w ręce plan prowadzący do tajemniczego skarbu. To będzie początek bardzo ciekawej przygody.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 10 czerwca, godz. 21:00
„Dudi: Cała naprzód” („Deep”) to bajka, za którą stoją twórcy „Madagaskaru”. Animacja przenosi widzów w czasie do 2100 roku, kiedy na planecie nie ma już ludzi, a życie istnieje tylko pod wodą. Ośmiorniczka Macunia i jej przyjaciółki: Ewka – zwariowana żabnica i Ala – neurotyczna krewetka, w podwodnej katastrofie tracą dom. Z powodu gęstości zarybienia w ich okolicy próżno szukać nowego lokum. Przyjaciółki postanawiają wyruszyć w nieznane w poszukiwaniu nowego domu. Docierają do zatopionych ulic Nowego Jorku, mijają wrak Titanika, dopływają nawet do dalekiej Arktyki. Choć ich podróż momentami bywa niebezpieczna, po drodze spotykają mnóstwo niezwykłych istot, zawierają przyjaźnie i przede wszystkim doskonale się bawią.
PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 czerwca, godz. 19:30


Świetnym pomysłem na niedzielny wieczór w rodzinnym gronie może być również komedia familijna „Dziennik cwaniaczka: Droga przez mękę” („Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul”). Znana z przebojowej serii książek i filmów dla dzieci rodzina Heffleyów wyrusza samochodem na 90. urodziny babci. Po drodze jednak czekają na nich liczne przygody i nieoczekiwane zwroty akcji. Ta zabawna podróż z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich widzów…
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 17 czerwca, godz. 21:00
Specjalnie z myślą o fanach komiksów CANAL+ wyemituje komedię animowaną w reżyserii Davida Sorena („Madagaskar 2”) „Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film” („Capitan Underpants: The First Epic Movie”). Przyjaciele George i Harold chodzą do jednej szkoły i uwielbiają rysować komisy. Gdy po kolejnym wygłupie podpadają dyrektorowi szkoły, postanawiają zahipnotyzować go i wmówić mu, że jest niezbyt rozgarniętym Kapitanem Majtasem. Dyrektor w nowym wydaniu będzie musiał stawić czoła nietuzinkowemu wrogowi. Profesor Pofajdanek udaje nowego nauczyciela chemii, a w rzeczywistości jest bezwzględnym złoczyńcą, który dąży do przejęcia władzy nad światem. Czy Kapitanowi Majtasowi uda się uratować ludzkość, gdy wszystko zawiśnie na gumce od majtek?
PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 czerwca, godz. 19:35


CANAL+ pamięta również o nastolatkach. Komedia „Synalek” („Mon poussin”) w reżyserii Frédérica Forestiera („Asterix na olimpiadzie”) to obraz, który w znakomity sposób zwraca uwagę na aktualne problemy młodych ludzi. Główny bohater, Vincent (Thomas Solivéres), choć już skończył 18 lat, nadal jest traktowany przez rodziców (Isabelle Nanty i Pierre-François Martin-Laval) jak mały chłopiec. Nastolatek niedawno przeżył swój pierwszy zawód miłosny, po którym nie może się pozbierać. Nadopiekuńczy rodzice postanawiają wziąć sprawy z swoje ręce i pomóc synowi w jego sprawach sercowych. Tworzą program miłosnego detoksu, któremu nie oprze się żadne złamane serce.
PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 czerwca, godz. 21:00
Propozycja zamykająca cykl to "Mała, Wielka Stopa” („The Son of Bigfoot”) – opowieść o Adamie, nieśmiałym nastolatku. Pewnego dnia chłopiec postanawia odszukać swojego ojca, z którym od lat nie miał kontaktu. Adam doznaje szoku, kiedy okazuję się, że jego ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti. W dodatku rozpoznaje u siebie pewne odziedziczone po nim cechy. Super moce czy włochata skóra - to jedynie część elementów, które odkrywa chłopiec. Niestety, pewna firma futrzarska od lat poszukuje Yeti…
PREMIERA: CANAL+, sobota, 30 czerwca, godz. 17:00

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM