"DZIEDZICTWO BOURNE’A", "JESTEŚ BOGIEM", "ATLAS CHMUR", "ASTERIX I OBELIX: W SŁUŻBIE JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI" – GŁOŚNE TYTUŁY KINOWE W PAŹDZIERNIKU

cz 19 września 2013

Jesienny sezon w CANAL+ to tradycyjnie mocna i zróżnicowana oferta filmowa.

W październiku widzowie zobaczą premiery takich hitów, jak najnowsza, czwarta odsłona kultowej serii - „Dziedzictwo Bourne’a” w reżyserii Tony’ego Gilroya (premiera: 6 października) oraz „Jesteś Bogiem”, czyli historia zespołu Paktofonika, który pod koniec lat 90. stał się głosem pokolenia młodych Polaków i zmienił oblicze polskiego hip-hopu. Obraz Leszka Dawida był najchętniej oglądanym polskim filmem w 2012 roku (1.442.275 widzów) i trzecim najlepszym otwarciem polskiego filmu w ostatnich 20 latach (premiera: 12 października).Ciekawą propozycją jest także „Atlas chmur”, imponująca rozmachem ekranizacja książki Davida Mitchella, której podjęli się Tom Tykwer oraz Andy i Lana Wachowski (premiera: 26 października). Premierą, która ucieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych jest „Asterix i Obelix: W służbie jej królewskiej mości”, najnowsza adaptacja komiksu Goscinnego i Uderzo, a przy tym jedna z najdroższych europejskich superprodukcji ostatnich lat (premiera: 20 października). Filmem, który powinien zobaczyć każdy szanujący się kinoman jest obsypana nagrodami (m.in. Oscar, Złota Palma, BAFTA, Złoty Glob) „Miłość” Michaela Hanekego (premiera: 13 października). Z wielkich reżyserskich sław w październiku w CANAL+ zaprezentuje się także Luc Besson w swoim najnowszym filmie „Lady”, w którym opowiada o życiu laureatki Pokojowej Nagrody Nobla z 1991 roku Aung San Suu Kyi (premiera: 10 października). Kino francuskie słynie z rewelacyjnych komedii obyczajowych, a jedną z nich są z pewnością „Niewierni” - zbiór filmowych nowelek, które łączy temat męskiej zdrady i aktorzy z Jeanem Dujardinem i Gilles’em Lellouchem na czele (premiera: 15 października). Imponującą obsadą kuszą też takie filmy, jak komediodramat „10 lat” z Channingiem Tatumem, Kate Mara i Rosario Dawson, w którym grupa przyjaciół ze szkoły spotyka się po tytułowej dekadzie i odżywają między nimi stare sentymenty (premiera: 24 października) oraz polski thriller „Sęp” z Michałem Żebrowskim, Anną Przybylską, Danielem Olbrychski, Andrzejem Sewerynem i Pawłem Małaszyńskim.


ROCZNICA ZAKOŃCZENIA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

3 października, w rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, CANAL+ pokaże film Leszka Wosiewicza „Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego” z udziałem m.in. Rafała Fudaleja, Magdaleny Cieleckiej i Eryka Lubosa. „Taniec śmierci. Sceny z Powstania Warszawskiego” w odróżnieniu od „Był sobie dzieciak” (również Wosiewicza) nie miał jeszcze w Polsce premiery kinowej, CANAL+ pokazuje więc film jako pierwszy. Choć bohaterowie i aktorzy są w obu produkcjach ci sami, w „Tańcu śmierci…” jest opowiedziana inna historia, niż w pokazywanym w sierpniu w kinach „Był sobie dzieciak”.


SERIAL „GIGOLOS 2”

3 października o 23:00 CANAL+ rozpoczyna emisję drugiego sezonu serialu reality „GIGOLOS”. Zrealizowany przez Showtime, kontrowersyjny serial dokumentalny opowiada o pięciu mężczyznach pracujących w Las Vegas jako panowie do towarzystwa.


KLASYKA POLSKIEGO KINA W CANAL+ Film

W październiku, w związku z premierą kinową koprodukowanego przez CANAL+ filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, stacja przypomni wcześniejsze produkcje Andrzeja Wajdy. Będą to: „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza”, „Bez znieczulenia” i „Ziemia obiecana”.


POLECANE

 

Król złodziei

SO / 8 SIERPNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Maiden

ND / 9 SIERPNIA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT