"Fantastyczne poniedziałki" w CANAL+

so 30 grudnia 2017

"Siedem minut po północy" i "Stylistka" w cyklu "Fantastyczne poniedziałki" w styczniu w CANAL+

Fantastyczne poniedziałki - Siedem minut po północy
W styczniu w poniedziałki na antenie CANAL+ po raz pierwszy w telewizji: "Siedem minut po północy", czyli niesamowita historia niespotykanej przyjaźni, "Między nami kosmos" z nominowanym do Saturna Asa Butterfieldem w roli głównej, poruszający melodramat fantasy "Upadli", mroczna "Stylistka" z Kristen Stewart oraz francuska komedia "Martwe wody". Premiery w cyklu "Fantastyczne poniedziałki" w CANAL+ od poniedziałku 1 stycznia.Fantastyczny cykl rozpocznie "Siedem minut po północy". Za wciągającą opowieść o nietypowej przyjaźni odpowiedzialny jest J.A. Bayona, reżyser filmów takich jak „Niemożliwe” czy „Sierociniec”. Na ekranie m.in. nominowana do Oscara® Felicity Jones („Teoria wszystkiego”) oraz zdobywczyni Złotego Globu Sigourney Weaver („Obcy”).

Ta mądra, piękna i smutna opowieść da wam do myślenia, chwilami przestraszy, a na sam koniec zaleje łzami.
– Przemysław Dobrzyński, Spider’s Web

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Conor (Lewis MacDougall). Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych kolegów, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Conor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga go w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 1 stycznia godz. 19:00

Niesamowitą historię kosmicznej miłości przedstawi widzom "Między nami kosmos". Za scenariusz do produkcji odpowiedzialny jest Allan Loeb, twórca „21” czy „Ukryte piękno”. Na ekranie m.in: nominowany do Saturna Asa Butterfield („Osobliwy dom Pani Peregrine”) oraz wytypowany do Oscara® Gary Oldman („Szpieg”).

Fantastyczne poniedziałki
Gardner Elliot (Asa Butterfield) to niezwykle uzdolniony 16-latek, który urodził się i wychował w pierwszej ziemskiej bazie na Marsie. Szukając informacji o swoim ojcu, nawiązuje internetową znajomość z mieszkającą na Ziemi Tulsą (Britt Robertson). Chłopak postanawia wyruszyć na błękitną planetę. Niestety kilka dni po wylądowaniu naukowcy stwierdzają, że jego organizm źle znosi ziemską atmosferę, a każdy dzień spędzony tutaj jest zagrożeniem dla jego życia. Elliot postanawia jednak postawić wszystko na jedną kartę. Ucieka spod kurateli lekarzy i wraz z Tulsą wyrusza w podróż, która pozwoli mu zrozumieć skąd pochodzi, kim jest i gdzie jest jego miejsce we wszechświecie.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 8 stycznia godz. 21:00

Ekscytujące połączenie wciągającego thrillera z poruszającą historią miłosną. "Upadli" to adaptacja powieści Lauren Kate o tym samym tytule. Za reżyserię produkcji odpowiada nominowany do Oscara® Scott Hicks, twórca m.in kultowego „Blasku” oraz „Życia od kuchni”.

Fantastyczne poniedziałki
Oskarżona o spowodowanie tragicznego w skutkach pożaru nastoletnia Lucinda „Luce” Price (Addison Timlin) trafia do szkoły z internatem. Próbując otrząsnąć się z poczucia winy i odkryć prawdę o tym co się stało, wdaje się w niezwykłą znajomość z dwoma tajemniczymi młodymi mężczyznami. Wkrótce odkryje, że są oni upadłymi aniołami, którzy od lat rywalizują o jej miłość. Jeśli tak – kim w takim razie jest ona sama i gdzie jest jej miejsce na Ziemi?
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 15 stycznia godz. 21:00

Fanów historii wywołujących dreszcze zaintryguje "Stylistka" w reżyserii Oliviera Assayasa, który za swoją pracę został doceniony na MFF w Cannes .Na ekranie m.in.: Kristen Stewart („Przebudzeni”), Lars Eidinger („Hell”) oraz Anders Danielsen Lie („Oslo, 31 sierpnia”).

Fantastyczne poniedziałki

Olivier Assayas, krytyk filmowy, który został reżyserem, w najnowszym filmie wraca do ulubionych tematów. Opowiada o współczesnym kryzysie tożsamości, krytykuje obsesję na punkcie mody i celebrytów, obnaża powierzchowność międzyludzkich relacji – Ewa Szponar, film.onet.pl

Maureen (Kristen Stewart) mieszka w Paryżu i zarabia na życie jako asystentka oraz stylistka znanej celebrytki. Dziewczyna skrywa jednak mroczną tajemnicę - jest medium. Nocami, w posiadłości położonej na uboczu, próbuje się skontaktować ze zmarłym przed trzema miesiącami bratem bliźniakiem. Maureen dzieliła z nim nie tylko zdolność komunikacji z duchami, ale także genetyczną dysfunkcję serca. Pewnego dnia, ktoś nieznajomy zaczyna wysyłać bohaterce niepokojące wiadomości i wciąga ją w perwersyjną grę.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 22 stycznia godz. 21:00

W ostatni fantastyczny poniedziałek swoją premierę będzie miała ekscentryczna francuska komedia. "Martwe wody" to doceniona w Cannes produkcja Brunona Dumonta („Mały Quinquin”). W rolach głównych: zdobywczyni Oscara® Juliette Binoche („Czekolada”), Fabrice Luchini („Subtelność”) oraz Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”).

Fantastyczne poniedziałki

Martwe wody to film do podziwiania, estetycznie imponujący, w planie intelektualnym niebywale konsekwentny
– Tadeusz Sobolewski, gazeta.pl

1910 rok, Flandria na północy Francji. W okazałej willi żyje arystokratyczna rodzina Van Peteghemów. Tuż obok w skromnych chatach mieszkają rybacy, których głównym zajęciem jest przenoszenie na swoich barkach lepiej urodzonych ludzi. Nagle, dochodzi do serii niewyjaśnionych zdarzeń. Z miejscowych plaż w biały dzień zaczynają znikać ludzie. W okolicy pojawia się detektyw z asystentem, by rozwikłać tajemniczą sprawę. Tymczasem między młodą arystokratką i wiejskim chłopakiem rodzi się coś na kształt miłości.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 29 stycznia godz. 21:00

POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM