FANTASTYCZNE STWORZENIA I KRAINY W LUTYM W CANAL+ 3D

cz 24 stycznia 2013

Horror „Ekspedycja” o prehistorycznym potworze z Sumatry, nowe odcinki serii przyrodniczej „Parki Narodowe Ameryki” i premiera szóstej części „Chin bez tajemnic” to trójwymiarowe nowości lutego w CANAL+ 3D.

W poniedziałek, 25 lutego stacja pokaże holendersko-indonezyjski horror „Ekspedycja” w reżyserii Briana Yuzny, twórcy nagradzanego na wielu festiwalach filmów fantastycznych, w tym w Brukseli i Amsterdamie. Młoda biolog Skylar Shane jedzie na Sumatrę, by w tamtejszych wodach szukać pozostałości po prehistorycznym Gigascorpisie, wielkim morskim skorpionie. Do pomocy wynajmuje byłego marynarza Jacka Bowmana. Ku ich przerażeniu, odkrywają, że potwór, który nie powinien żyć, istnieje i zaczyna zabijać.


W lutym CANAL+ 3D zaprosi także na kontynuację 5-odcinkowej serii przyrodniczej „Parki Narodowe Ameryki”. Kamera dokumentalistów prezentuje m.in. Park Narodowy Arches, a w nim ukształtowane przez wiatr i wodę zachwycające kamienne łuki oraz pozostawione przez Indian Anasazi ryty naskalne. Z Utah film przenosi widzów do kalifornijskiej Doliny Śmierci i tym samym jednego z najniżej położonych i najbardziej gorących miejsc na świecie. Ostatecznym celem jest kraina lawy - Park Narodowy Wulkany Hawai'i.


Z kolei 24 lutego będzie można obejrzeć szósty odcinek „Chin bez tajemnic”. Widzowie zostaną zabrani do magicznej krainy Shangri-La. W 1933 roku James Hilton w powieści „Zaginiony horyzont” opisał tę mityczną dolinę, jako nieistniejącą orientalną utopię. O tamtego czasu trwały poszukiwania pierwowzoru tego miejsca. Oficjalnie znajduje się ono w chińskiej prowincji Yunnan. Tam właśnie udali się twórcy dokumentu, by dzięki technologii 3D przybliżyć widzom piękno tego rejonu.


PREMIERY CANAL+ 3D W LUTYM:


CHINY BEZ TAJEMNIC ODC. 6: niedziela, 24 lutego 2013, 20:00

EKSPEDYCJA: poniedziałek: 25 lutego 2013, 22:30

PARKI NARODOWE AMERYKI: w każdą niedzielę, od 3 lutego 2013, 20:00


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM