Filmowe Mistrzostwa Świata w czerwcu w CANAL+

pn 9 czerwca 2014

Nie wszyscy żyją piłką nożną i Mistrzostwami Świata w Brazylii. Dla nich CANAL+ przygotował w czerwcu ciekawą i różnorodną ofertę filmowych premier. Są to zarówno kasowe hity z Hollywood, jak „Krudowie”, „Niepamięć” czy „Wolverine” i najwyższej próby filmy europejskie, których fani kina nie mogą przegapić.


HOLLYWOODZKIE BLOCKBUSTERY


Do tej kategorii zaliczają się „Krudowie” (premiera: 21 czerwca, 21:00), wysokobudżetowa animacja studia DreamWorks, która szybko podbiła amerykańskie, a potem światowe box office’y. Przy wydatkach rzędu 135 milionów dolarów, film przyniósł 587 mln, z czego aż 400 na rynkach poza USA. „Krudowie” opowiadają o rodzinie jaskiniowców, która z powodu zmian klimatycznych jest zmuszona porzucić bezpieczną jaskinię, a wraz z nią tradycję i przyzwyczajenia, by wyruszyć w podróż w nieznane. Strach ojca rodziny przed nowościami niechybnie przegra z inteligencją, pomysłowością i odwagą pewnego wędrowca.W sobotę, 7 czerwca o 21:00 w CANAL+ zaprezentuje się Tom Cruise w superprodukcji science fiction „Niepamięć”. Rzecz dzieje się w 2077 roku na wyniszczonej wojną z obcymi Ziemi. Cruise i Andrea Riseborough grają parę kochanków, którzy z położonej w chmurach futurystycznej bazy koordynują eksploatację ziemskich surowców. Mają nadzieję zakończyć wkrótce swoją misję i dołączyć do reszty ludzi na księżycu Saturna, ale ostanie dni na Ziemi zmienią ich życie na zawsze. Obok Toma Cruise’a w filmie zobaczyć można Morgana Freemana i Nikolaja Coster-Waldaua, znanego jako Jaimie Lannister z serialu „Gra o tron”.„Wolverine” w reżyserii Jamesa Mangolda, szósty film, będący ekranizacją komiksów Marvela o X-menach, pojawi się premierowo w CANAL+ 14 czerwca o 21:00. Przedstawia on dalsze losy Logana po wydarzeniach z filmu „X-Men 3: Ostatni bastion”. Tym razem liczący ponad sto lat mutant Wolverine powraca pierwszy raz od czasów II wojny światowej do Japonii. Podczas tej podróży utraci moce, odkryje w sobie na nowo bohatera i uczucia, o których niemal zapomniał. Pozna też prawdziwą cenę nieśmiertelności.KINO EUROPEJSKIE


Miłośnikom europejskiego kina najwyższej próby CANAL+ poleca komediodramat Francoisa Ozona „U niej w domu”, który stacja pokaże w środę, 11 czerwca o 21:00. Autor „Basenu", „8 kobiet" i „Żony doskonałej” w mistrzowski sposób przenosi na ekran sztukę Juana Mayorgi. Rzecz o relacji nauczyciela i ucznia, która wymyka się spod kontroli, kiedy fikcja kreowana na papierze przez chłopaka zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością. Film otrzymał m.in. 6 nominacji do Cezara - najbardziej prestiżowej nagrody filmowej przyznawanej we Francji, a w obsadzie znaleźli się m.in. Emmanuelle Seigner.W ostatnią sobotę czerwca o 21:00 CANAL+ pokaże premierowo najnowszą produkcję Pedra Almodovara. „Przelotni kochankowie” to komedia rozgrywająca się w chmurach, na pokładzie samolotu. Bohaterowie – kilkoro pasażerów klasy biznes, dwaj piloci i trzech stewardów – dowiedziawszy się o awarii podwozia, a więc w obliczu zagrożenia, zaczynają dzielić się ze sobą często bardzo intymnymi sekretami. Almodovar wyznał: - „Teraz, kiedy film jest skończony widzę w nim elementy amerykańskiej „screwball comedy”, odmiany komedii romantycznej, w której dochodzi do romansu na skutek nieprawdopodobnego zbiegu okoliczności”.

POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM