FILMOWI EKSPERCI OD STRACHU - LIPCOWE KINO GROZY W CANAL+

pt 6 lipca 2012

W lipcu CANAL+ przygotował specjalną ofertę dla amatorów kina grozy. W poniedziałkowe wieczory stacja pokaże horrory i dreszczowce ujęte w cyklu „Nie bój się poniedziałków”, a w niedzielę 15 lipca, w ramach Wieczoru Specjalnego „Ślepy strach”, zaprosi na premierę „Agnozji” Eugenia Miry.

Dla tych, którzy lubią się dreszcz emocji i strach przed ekranem CANAL+ przygotował na lipiec specjalny cykl filmowy „NIE BÓJ SIĘ PONIEDZIAŁKU”, a w nim produkcje z różnych krajów. Z Wielkiej Brytanii pochodzi horror „Księga krwi” Johna Harrisona, będący adaptacją jednego z opowiadań Clive’a Barkera (premiera: 9 lipca). W Stanach Zjednoczonych powstał debiut fabularny Rozego „Niebezpieczny szlak” (premiera: 16 lipca), o którym jeden z recenzentów napisał „emocjonujący, zagmatwany i efektowny horror, który ma coś do powiedzenia na temat społeczeństwa i przyrody”. Słynną z doskonałych filmów grozy Hiszpanię reprezentuje „Exorcismus” Manuela Carballo, będący mieszanką horroru i dramatu psychologicznego (premiera: 23 lipca). Ciekawostką jest „Sanktuarium”, produkcja włosko-kanadyjska, reżyserski debiut Antoine’a Thomasa, który według krytyków wyraźnie inspirował się „Potomstwem” Davida Cronenberga. Film ten widzowie będą mogli zobaczyć w poniedziałek 30 lipca w CANAL+ oraz w trójwymiarze w CANAL+ 3D.


Dodatkowo, ucztą dla miłośników kina z dreszczykiem będzie w niedzielę 14 lipca WIECZÓR SPECJALNY: „ŚLEPY STRACH”, podczas którego CANAL+ zaprezentuje dwa hiszpańskie horrory, których bohaterki mają problemy ze zmysłami, a zwłaszcza ze wzrokiem. Premierą będzie wciągająca i klimatyczna „Agnozja” Eugenia Miry, opowieść o kobiecie odsuniętej przez chorobę od rzeczywistości, a uwikłaną w intrygę, w której jest kompletnie bezsilna. Wieczór dopełnią „Oczy Julii” Gulliema Moralesa.


Cykl NIE BÓJ SIĘ PONIEDZIAŁKU

Księga krwi (Book of Blood)

Premiera: CANAL+, poniedziałek, 9 lipca 2012

Niebezpieczny szlak (Deadfall Trail)

Premiera: CANAL+, poniedziałek, 16 lipca 2012

Exorcismus (La posesion de Emma Evans/Exorcismus)

Premiera: CANAL+, poniedziałek, 23 lipca 2012

Sanktuarium (Hidden)

Premiera: CANAL+, poniedziałek, 30 lipca 2012


Wieczór Specjalny: ŚLEPY STRACH

Agnozja (Agnosia)

Premiera: CANAL+, niedziela, 15 lipca 2012

Oczy Julii (Los ojos de Julia)

CANAL+, niedziela, 15 lipca 2012

POLECANE

 

Supernova

WT / 27 PAŹDZIERNIKA / 00:45 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

CZ / 29 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM