FILMOWY PAŹDZIERNIK W CANAL+

pt 9 września 2011

Nowy, koprodukowany przez CANAL+ serial sensacyjny „XIII – Serial” , ostania część filmowej trylogii „Saga: Zmierzch – Zaćmienie”, „StreetDance” w 3D czy nominowany do tegorocznego Oscara® dokument „Wyjście przez sklep z pamiątkami" autorstwa tajemniczego Bangsy’ego – to tylko niektóre z propozycji CANAL+ na październik.

W czwartek 6 października CANAL+ rozpoczyna emisję „XIII – Serialu”, liczącej 13 odcinków międzynarodowej koprodukcji z udziałem CANAL+, która jest ekranizacją komiksu Jeana Van Hamme i Williama Vance’a pod tym samym tytułem, a zarazem kontynuacją miniserialu z 2008 roku w reżyserii Duane’a Clarka. Serial opowiada o losach mężczyzny, tytułowego Trzynastego, który próbuje odzyskać pamięć, a wraz z nią tożsamość. W roli głównej wystąpił Stuart Townsend, a towarzyszą mu m.in. Aisha Tyler i Virginie Ledoyen. Ponadto w serialu można zobaczyć Jeana-Marca Barra, Toma Berengera oraz Caterinę Murino. „XIII – Serial” będzie nadawany w czwartki, po dwa odcinki od 21:00.


WYDARZENIE 3D

Począwszy od czerwca, w każdym miesiącu CANAL+ zaprasza na WYDARZENIE 3D, czyli premiery filmów w technice stereoskopowej. Produkcje są nadawane w paśmie CANAL+ 3D, na 28. kanale CYFRY+. Dotychczas widzowie mogli obejrzeć „Ocean przygód 3D”, „Piłę 3D”, „Step Up 3D” i „Piranię 3D”, a w sobotę 8 października zobaczą „StreetDance 3D”, w którym finaliści brytyjskiego You Can Dance i Britain’s Got Talent żywiołowo tańczą przeboje m.in. N-Dubza, Chipmunka i Pixie.


FILMY

Trzonem październikowej ramówki CANAL+ będą tradycyjnie filmowe hity, a wśród nich: „Saga: Zmierzch – Zaćmienie” (premiera: 22 października), komedia romantyczna „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie” z Romainem Durisem i Vanessą Paradis (premiera: 15 października), biograficzna „Amelia Earhart” z Hilary Swank i Richardem Gerem (premiera: 16 października), zmysłowe „Jestem miłością” z Tildą Swinton (premiera: 2 października), kanadyjsko-francuski dramat „Pogorzelisko” (premiera: 25 października) czy polska komedia romantyczna z Tomaszem Karolakiem i Małgorzatą Sochą „Śniadanie do łóżka” (premiera: 29 października).


PIĄTEK POD NAPIĘCIEM

Na październikowe piątki CANAL+ przygotował cykl filmów, które z pewnością pobudzą krążenie. PIĄTKI POD NAPIĘCIEM rozpocznie 7 października produkcja science fiction w reżyserii Nimroda Antala „Predators” z Adrienem Brodym i Laurencem Fishburnem. Tydzień później, 14 października, stacja zaprezentuje horror science fiction „Opętani” z Timothym Olyphantem i Radhą Mitchell. Natomiast 28 października cykl zakończy słynna „Maczeta” w reżyserii Roberta Rodrigueza i Ethana Maniquisa z Dannym Trejo i Robertem de Niro.


DOKUMENTY

Dokumentalnym wydarzeniem we wtorek 11 października w CANAL+ jest premiera kontrowersyjnego, nominowanego do tegorocznego Oscara® dokumentu autorstwa Bangsy’ego „Wyjście przez sklep z pamiątkami" . Drugim pełnometrażowym dokumentem miesiąca będzie „Czerwone niebo" (premiera: 21 października), a w ramach poniedziałkowego pasma dokumentu CANAL+ pokaże takie produkcje, jak: „Mógłbym być każdym z nich" (premiera: 3 października), „Ogród mojej mamy" (premiera: 10 października), „Bezsenni" (premiera: 17 października), „Samobójstwo niejedną ma twarz" (premiera: 24 października) oraz „Curriculum mortis" (premiera: 31 października).


SERIALE

W czwartki po emisji dwóch odcinków „XIII – Serialu” CANAL+ będzie kontynuował nadawanie „Rockefeller Plaza 30 V”, w środy ok. 23:00, w wieczornym paśmie animacji dla dorosłych - „Okropnych Amerykanów", a sobotnim paśmie popołudniowym o 16:50 drugą część serialu science fiction „Eureka IV".


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

SO / 19 WRZEŚNIA / 02:00 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 20 WRZEŚNIA / 10:15 / CANAL+ PREMIUM