FILMOWY SIERPIEŃ W CANAL+

cz 12 lipca 2012

Głośny dokument „Chwała dziwkom” w ramach Nocy Erotycznej, hity kinowe, takie jak „Druhny”, „Wymyk”, „Nic do oclenia”, „Jane Eyre” oraz premierowe odcinki „Grimm” i „Pan Am” w sierpniu w CANAL+.

NOC EROTYCZNA OCH I ACH!...

W sierpniu CANAL+ tradycyjnie zaprasza na Noc Erotyczną, która w tym roku odbędzie się 10 sierpnia. W ramach wieczoru stacja pokaże dwie premiery: głośny dokument Michaela Glawoggera „Chwała dziwkom” oraz komedię Michele Rosiera „Ach to libido!”. Uzupełnieniem wieczoru będzie ubiegłoroczny superprzebój polskich kin (blisko 1,7 mln widzów) „Och, Karol 2” z Piotrem Adamczykiem w roli tytułowej.


FILMOWE PREMIERY SIERPNIA

Z różnorodnej filmowej oferty sierpnia warto polecić takie głośne tytuły, jak „Druhny” z Kristen Wiig i Mayą Rudolph w rolach głównych (premiera: 25 sierpnia), rewelacyjny dramat Grega Zglińskiego „Wymyk” ze świetnymi kreacjami Roberta Więckiewicza i Łukasza Simlata (premiera: 14 sierpnia), komedia Dany’ego Boona „Nic do oclenia” (premiera: 4 sierpnia) czy ekranizacja powieści Charlotte Bronte „Jane Eyre” z Mią Wasikowską i Michaelem Fassbenderem (premiera: 19 sierpnia). Warte polecenia są także: dramat Davida Swimmera „Pożegnanie z niewinnością” z Clive’em Owenem w roli głównej (premiera: 24 sierpnia), „Cud u św. Anny” Spike’a Lee, (premiera: 11 sierpnia), „Kłamstewka” z Audrey Tautou (premiera: 12 sierpnia), brytyjski kryminał „W Brighton” z udziałem Sama Rileya i Helen Mirren (premiera: 5 sierpnia) i dramat sensacyjny „Zabić Irlandczyka” (premiera: 26 sierpnia).


SERIALE W CANAL+

W sierpniu CANAL+ kontynuuje nadawanie serialu „Grimm” (w każdy czwartek 2 odcinki), „Pan Am” z Christiną Ricci w roli stewardesy najbardziej luksusowych linii XX wieku (soboty) oraz „Rockefeller Plaza 30 VI” (czwartki).


DOKUMENTY

W piątek, 10 sierpnia w ramach Nocy Erotycznej Och i Ach!... CANAL+ zaprezentuje premierowo głośny dokument Michaela Glawoggera „Chwała dziwkom”, który niedawno wszedł na ekrany polskich kin. Dokumentalny esej porusza temat najstarszej profesji świata na przykładzie trzech odległych od siebie państw i kultur. Tydzień później, w piątek, 17 sierpnia CANAL+ pokaże premierowo „ANPO. Na froncie sztuki” – dokument traktujący o zaangażowanych politycznie i społecznie japońskich artystach, dających wyraz swego niezadowolenia i walki z „amerykańską okupacją” poprzez malarstwo, film i literaturę. Dzięki archiwalnym nagraniom oraz wywiadom z lokalnymi artystami, twórcy dokumentu pokazują charakter relacji japońsko-amerykańskich ostatnich kilkudziesięciu lat. W sierpniu CANAL+ wyemituje także dwa ostatnie odcinki serii „Podwodny raj” i rozpocznie nowy 8-odcinkowy serial przyrodniczy „Wyspy Kanaryjskie”, którego twórcy przyglądają się bogatej i zróżnicowanej faunie i florze tytułowych wysp.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 27 WRZEŚNIA / 15:10 / CANAL+ FAMILY