FILMOWY STYCZEŃ W CANAL+

wt 13 grudnia 2011

Trójwymiarowa podróż Wernera Herzoga po słynnej jaskini Chauveta, start finałowego sezonu „Magii kłamstwa”, „Niepowstrzymany” Tony’ego Scotta, miniserial Stevena Segala „Bez litości” i ciekawe filmy oparte na nietuzinkowych życiorysach, takie jak „Ostania stacja” Michaela Hoffmana czy "Węgierska księżna” July Deply - to kilka propozycji spośród styczniowych premier CANAL+.


CANAL+ 3D

Od 11 listopada 2011 na 25. kanale CYFRY+ jest dostępne codzienne, kilkugodzinne pasmo CANAL+ 3D, w którym są nadawane filmy, dokumenty i mecze w technice stereoskopowej. Jedną z premier stycznia w CANAL+ 3D jest dokument pełnometrażowy „Jaskinia zapomnianych snów" w reżyserii Wernera Herzoga (premiera: 13 stycznia), czyli uwieczniona w trójwymiarze podróż do wnętrza słynnej jaskini Chauveta we Francji, gdzie znajduje się najstarsza, licząca 31 tys. lat naskalna galeria Europy, a w niej pośród setek malowideł 92 odciski dłoni ludzkiej i sowa, jedyna na świecie wyryta w epoce kamienia.



WIECZORY SPECJALNE – WAMPIRY RAZ JESZCZE I CIEKAWE ŻYCIORYSY

W ramach WIECZORU SPECJALNEGO: WAMPIRY WŚRÓD NAS (7 stycznia) stacja pokaże premierowo komedię Jasona Friedberga i Aarona Seltera „Wampiry i świry”, czyli parodię horrorów dla młodzieży spod znaku sagi „Zmierzch”. Po filmie w ramach porównania zostanie przypomniana „Saga „Zmierzch” – Zaćmienie”. Na niedzielę 22 stycznia CANAL+ przygotował WIECZÓR SPECJALNY: ŻYCIE JAK SCENARIUSZ, a w nim premierę „Ostatniej stacji” Michaela Hoffmana z nominowanymi do OSCARA® 2010 Christopherem Plummerem w roli umierającego Lwa Tołstoja oraz Helen Mirren w roli jego żony, która walczy o spuściznę po mężu. Bohaterką drugiego filmu wieczoru – „Młoda Wiktoria” - jest królowa Wielkiej Brytanii w interpretacji Emily Blunt. Z filmów biograficznych w styczniu warto także polecić historię uznanej za krwawą morderczynię Elżbiety Batory w filmie „Węgierska księżna” w reżyserii i interpretacji July Deply (premiera: 15 stycznia).



FILMOWY STYCZEŃ

Trzonem styczniowej ramówki CANAL+ będą tradycyjnie filmowe hity, a wśród nich: „Niepowstrzymany” Tony’ego Scotta z Denzelem Washingtonem, czyli jak zatrzymać pędzące 39 wagonów z toksycznymi chemikaliami (premiera: 14 stycznia), przejażdżka windą z „Diabłem” (premiera: 28 stycznia), komedia fantasy „Scott Pilgrim kontra świat” (premiera: 21 stycznia), kolejna rewelacyjna animacja „Ryś i spółka” (premiera: 8 stycznia), oparta na faktach czarna komedia „Burke i Hare” (premiera: 1 stycznia), polska komedia Macieja Prykowskiego „Zgorszenie publiczne” z Marianem Dziędzielem (premiera: 4 stycznia), dramat fantasy „Mr. Nobody” z Jaredem Leto i Diane Kruger, a także „Soul Kitchen” Fatiha Akina (premiera: 10 stycznia), „Wielkie marzenie” Michele Placido (premiera: 17 stycznia), „Życie z wojną w tle” Todda Solondza (premiera: 24 stycznia) czy „Pokolenie nienawiści” z Isabelle Adjani (premiera: 3 stycznia).



SERIALE

Po zakończeniu emisji „Prawdziwej historii rodu Borgiów” 5 stycznia CANAL+ rozpoczyna nadawanie trzeciego, finałowego sezonu „Magii kłamstwa” (Lie to me III), w którym widzowie po raz ostatni spotkają się z dr. Calem Lightmanem w interpretacji Tima Rotha. Warta uwagi jest także składająca się z 6 filmów pełnometrażowych seria „Bez litości” (True Justice), której autorem i wykonawcą głównej roli jest Steven Seagal.



DOKUMENTY

Oprócz WYDARZENIA 3D, jakim jest pełnometrażowy dokument Wernera Herzoga „Jaskinia zapomnianych snów" (premiera: 13 stycznia) CANAL+ pokaże w poniedziałkowym paśmie dokumentu 2 stycznia „Opowieści o podkoszulku", czyli zabawną historię koszulki z krótkimi rękawami, która przeszła długą drogę od funkcji bielizny do kultowego przedmiotu pożądania. W kolejnym tygodniu, tuż przed obchodzonym w Polsce Dniem Wegetarian, stacja zaprasza na „Kochane mięso?" (premiera: 9 stycznia), dokument o zbyt dużej konsumpcji mięsa w stosunku do możliwości jego pozyskania oraz konsekwencjach jego spożywania. W poniedziałek 16 stycznia CANAL+ wyemituje film o rosnącym wpływie firm farmaceutycznych „Choroby na sprzedaż", natomiast premierą 23 stycznia będą „Skarby nie z tej ziemi", dokument o ludziach kolekcjonujących nietypowe przedmioty, jak spinacze, instrukcje obsługi czy etykiety herbaciane. W ostatni poniedziałek stycznia stacja zaprasza na „Rynek podróbek" (premiera: 30 stycznia), w którym twórcy towarzyszą osobom tropiącym ten nielegalny proceder i demaskują metody stosowane przez handlarzy.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM