FINAŁOWY SEZON „DETEKTYWA MONKA” OD 10 KWIETNIA TYLKO W CANAL+

pn 22 marca 2010

Od 10 kwietnia 2010 CANAL+ rozpoczyna emisję ósmego, finałowego sezonu serialu „Detektyw Monk”. Kolejne odcinki będą nadawane w każdą sobotę o 17:30.

W ostatnim sezonie na Adriana Monka czekają do rozwikłania kolejne zagadki kryminalne, w tym ta najważniejsza dotycząca śmierci jego żony. Zanim jednak do tego dojdzie słynny detektyw m.in. rozwikła zagadkę UFO i uratuje Natalie przed klątwą VooDoo, sprawdzi się jako świadek na ślubie kapitana Stottlemeyera, przygarnie psa i podejmie próbę terapii grupowej. Uda mu się także powrócić, choć na krótko, do pracy w policji.Pierwsze odcinki serialu o perypetiach niezwykle utalentowanego, ale bardzo dziwacznego detektywa Adriana Monka pojawiły się w Polsce w kwietniu 2003 roku na antenie CANAL+. Na sukces serialu złożyła się praca wielu uznanych filmowców, ale nie byłoby Monka bez Tony'ego Shalhouba, który dał w serialu prawdziwy popis gry aktorskiej, za który został wyróżniony m.in. Złotym Globem i 3 nagrodami Emmy. Udało mu się stworzyć na tyle wyrazistą i charyzmatyczną postać, że Monk ma szansę wpisać się w poczet największych detektywów, takich jak Sherlock Holmes, Hercules Poirot czy Columbo.Adrian Monk był kiedyś najlepszym policyjnym detektywem w San Francisco i szczęśliwym mężem. Dobrą passę przerwała tragedia, która całkowicie zrujnowała mu życie. Gdy podłożona w samochodzie bomba zabiła jego żonę Trudy, załamany psychicznie Monk przestał radzić sobie z rzeczywistością. O powrocie do pracy nie było mowy. Od tamtej pory cierpi na nerwicę natręctw, która objawia się różnego rodzaju fobiami, jak lęk przed zarazkami, wysokością, tłumem, ciemnością, a nawet mlekiem. Monk odczuwa też niepohamowany wstręt do kontaktu fizycznego z innymi osobami i po każdym powitaniu musi wycierać dłoń chusteczką. Jednak te kłopotliwe przypadłości, a zwłaszcza obsesyjna dokładność i drobiazgowość sprawiły jednocześnie, że stał się mistrzem oględzin miejsca zbrodni. Zatrudnił więc osobistą pielęgniarkę, by pomogła mu w funkcjonować w codziennym życiu i poświęcił się rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.


WIĘCEJ O SERIALU

CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium, a kino jest jednym z jej filarów programowych. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 premier filmowych, których 90 procent stanowią tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji. CANAL+ jako jedyna telewizja niezmiennie od lat gwarantuje widzom premierę filmową każdego dnia. Tak bogatą ofertę pozwoliły stworzyć umowy z czołowymi hollywoodzkimi studiami, takimi jak Universal Studios czy 20th Century Fox oraz współpraca z wieloma dystrybutorami niezależnymi. CANAL+ prezentuje pełną panoramę kina. Oprócz hollywoodzkich hitów stałe miejsce w ofercie ma kino europejskie i polskie, a także obrazy twórców z najbardziej odległych zakątków świata. CANAL+ na bieżąco śledzi także najważniejsze wydarzenia związane z kinem, takie jak wręczenie Oscarów, Złotych Globów, Noc Cezarów czy MFF w Cannes, a ponadto towarzyszy polskim twórcom na rodzimych festiwalach, będąc m.in. od wielu lat współorganizatorem najważniejszej imprezy środowiska filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

SO / 19 WRZEŚNIA / 02:00 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

ND / 20 WRZEŚNIA / 10:15 / CANAL+ PREMIUM