GORĄCE WSPARCIE DLA ANDRZEJA BARGIELA NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE

cz 30 czerwca 2016

Duża grupa fanów himalaizmu i miłośników wspierała Andrzeja Bargiela, ambasadora CANAL+ DISCOVERY, na warszawskim Okęciu przed jego wylotem do Kirgistanu, gdzie rozpocznie swoją wyprawę po tytuł Śnieżnej Pantery. Znanemu skialpiniście towarzyszyła ekipa CANAL+ DISCOVERY, która wraz z nim wybrała się na wschód, by nakręcić wyjątkową serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”.

Andrzej Bargiel

Na warszawskim Okęciu Andrzeja Bargiela wspierali zaproszeni przez CANAL+ DISCOVERY goście, fani himalaizmu skupieni w mediach społecznościowych, pracownicy nc+ oraz media.


- Jest to niezwykle mobilizujące, kiedy można zobaczyć dopingujących cię ludzi i chwilę z nimi porozmawiać. Zwłaszcza tuż przed tak dużym wyzwaniem. Wszystkim dziękuję za wsparcie i proszę - trzymajcie za mnie kciuki – powiedział Andrzej Bargiel tuż przed wylotem.


Spotkanie z fanami na lotnisku było mocnym, motywującym akcentem przed wylotem polskiego himalaisty do Kirgistanu. To właśnie tam rozpocznie on zmagania o pobicie rekordu świata w szybkości zdobycia Śnieżnej Pantery. Śnieżna Pantera to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za zdobycie pięciu siedmiotysięczników leżących na terenie dawnego ZSRR. Do grona tych szczytów zalicza się: szczyt Zwycięstwa (Pik Pobiedy, Dżengisz czokusu) – 7439 m n.p.m., Chan Tengri – 7010 m n.p.m., szczyt Ismaila Samaniego (d. Pik Komunizma) – 7495 m n.p.m., szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m., szczyt Lenina (Szczyt Awicenny) – 7134 m n.p.m.


To wyzwanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie polskiego himalaizmu. Andrzej Bargiel planuje skompletować Śnieżną Panterą w 30 dni, czyli tym samym pobić rekord słynnego Denisa Urubki aż o 12 dni. Co więcej, polski himalaista planuje zjechać na nartach z każdego z wierzchołków, w tym z dwóch, jako pierwszy człowiek na świecie. Wyczyn ten będzie jednym z najważniejszych wydarzeń wysokogórskich nie tylko w Polsce, ale także na świecie.Andrzej Bargiel

Wraz z znanym zakopiańczykiem w wyprawę wyruszyła ekipa CANAL+ DISCOVERY. Kamery stacji będą nagrywały niemal każdy krok Andrzeja Bargiela – od ataków na szczyty, przez spotkania z lokalnymi mieszkańcami, po emocjonujące momenty w bazie i na szlaku. W efekcie powstanie seria dokumentalna „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, składająca się z ośmiu godzinnych odcinków. Premiera produkcji zaplanowana jest na jesień. Jest to najważniejsza tegoroczna pozycja programowa w CANAL+ DISCOVERY.


Wyprawę będzie można śledzić na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl. Internauci zobaczą tam jej szczegóły i dodatkowe materiały fotograficzne oraz wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę będzie można wspierać także na profilu www.facebook.com/CANALplusDISCOVERYAndrzej Bargiel

Nota biograficzna

Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus, pierwszy Polak, który zdobył ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach i zjechał z jego wierzchołka. To także pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak.


POLECANE

 

Jojo Rabbit

SO / 26 WRZEŚNIA / 18:10 / CANAL+ PREMIUM
 

Sługi wojny

PN / 28 WRZEŚNIA / 01:35 / CANAL+ 4K
 

Tajni i fajni

PN / 21 WRZEŚNIA / 07:45 / CANAL+ PREMIUM