GRUDZIEŃ W CANAL+

pt 12 listopada 2010

Grudzień zbliża się wielkimi krokami - przed nami Mikołajki, święta i sylwester. Jak co roku, CANAL+ stara się przygotować na ten okres jak najbardziej atrakcyjny i różnorodny program. Oto jego najmocniejsze pozycje.


SERIAL

Wydarzeniem grudnia w CANAL+ jest emisja miniserialu historycznego „Filary Ziemi”, będącego ekranizacją bestsellera Kena Folletta pod tym samym tytułem. Epicki oddech zapewnił produkcji sięgający 40 milionów dolarów budżet oraz nazwiska Tony'ego i Ridleya Scottów jako producentów. Dzięki przyjętej formule ośmiogodzinnego miniserialu w scenariuszu udało się zawrzeć wszystkie atuty wielowątkowej powieści, obejmującej burzliwe w historii Anglii lata 1123-1170 (od 6 grudnia, w każdy poniedziałek).
FILM

Ale grudzień to przede wszystkim Boże Narodzenie. W świąteczne dni stacja zaprasza na dwie głośne premiery ubiegłego roku: „Bękarty wojny” Quentina Tarantino (25 grudnia) oraz saga „Zmierzch” - Księżyc w nowiu” (26 grudnia), czyli druga część ekranizacji cyklu powieści autorstwa Stephenie Meyer („Zmierzch”, „Księżyc w nowiu”, „Zaćmienie”, „Przed świtem”). W wigilię Bożego Narodzenia stacja zaprasza natomiast na „Gwiazdę Kopernika”, pierwszy od 20 lat, czyli od czasów „Bolka i Lolka na Dzikim Zachodzie”, polski pełnometrażowa animacja dla dzieci. W filmowej ofercie grudnia nalazły się również m.in.: komedia Wojciecha Wójcika „Randka w ciemno” z Anną Dereszowską i Bogusławem Lindą (18 grudnia), nagrodzona m.in. Złotą Palmą w Cannes, Europejską Nagrodą Filmową i Złotym Globem „Biała wstążka” Micheala Hanekego (7 grudnia), ciekawy debiut Pawła Borowskiego „Zero” (3 grudnia), hiszpański horror „[REC] 2” (11 grudnia) czy „Zwycięzca”, dramat Marca Bollocchio o życiu Mussoliniego widzianym oczami jego pierwszej żony (21 grudnia). Nowy Rok CANAL+ rozpocznie thrillerem Richarda Kelly'ego „Pułapka” z Cameron Diaz i Jamesem Marsdenem w rolach głównych.Jak w każdym miesiącu, CANAL+ przygotował Wieczór Specjalny. Tym razem 4 grudnia w ramach ASTRO-ALIENACJI stacja pokaże premierowo intrygujący, kameralny thriller science fiction „Moon” z Samem Rockwellem w roli głównej. Przypomniane zostaną również 2 filmy o podobnej tematyce: „Wirtualne sny” Petera Berga i „Solaris” Stevena Soderbergha. W grudniu CANAL+ pokaże również ostatni film z najnowszego cyklu ekranizacji powieści Agathy Christie „Poirot - Morderstwo w Orient Expresie”.
DOKUMENT

W grudniu szczególnie polecamy nagrodzony na zeszłorocznym festiwalu w Amsterdamie pełnometrażowy dokument „Ostatni pociąg do domu”, opowiadający o współczesnych Chinach, gdzie tradycja splata się z realiami dynamicznie rozwijającego się rynku (10 grudnia). Serdecznie zapraszamy również na cykl filmów poświęconych sztuce. Wśród nich znajdą się m.in. „Oliviero Toscani - Feeria obrazów”, dokument o wybitnym włoskim fotografiku związanym ze światem reklamy (6 grudnia), „Artystyczne wizje H.R. Gigera”, portret szwajcarskiego malarza i rysownika, odpowiedzialnego za wizerunek Obcego w filmie Ridleya Scotta (13 grudnia) oraz „Szuka i oligarchia”, film o nowym wśród rosyjskich milionerów zwyczaju inwestowania pieniędzy w rodzime dzieła sztuki (27 grudnia).


POLECANE

 

Supernova

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:05 / CANAL+ FAMILY
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ŚR / 7 PAŹDZIERNIKA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM