HIMALAISTA ANDRZEJ BARGIEL AMBASADOREM CANAL+ DISCOVERY! STACJA NA TROPIE „ŚNIEŻNEJ PANTERY”

cz 12 maja 2016

Andrzej Bargiel, rekordzista świata w biegu na Elbrus i pierwszy człowiek na Ziemi, który zjechał z wierzchołka Broad Peak na nartach, został ambasadorem dokumentalnego kanału premium CANAL+ DISCOVERY.

Andrzej Bargiel

Już w czerwcu wyrusza on w ekstremalną wyprawę, by w rekordowo krótkim czasie zdobyć prestiżowe wyróżnienie „Śnieżnej Pantery”, pobijając przy tym kilka innych wyśrubowanych wyników. Wyprawie towarzyszyć będzie ekipa filmowa, która specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY zrealizuje niezwykłą serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, opowiadającą o zmaganiu się tytułowego himalaisty z tym niezwykle wymagającym i niebezpiecznym wyzwaniem.


Premiera produkcji w CANAL+ DISCOVERY jest zaplanowana na jesień tego roku.Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus, pierwszy Polak, który zdobył ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach i zjechał z jego wierzchołka. To także pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak. Tego lata, jako ambasador kanału premium CANAL+ DISCOVERY, chce dokonać największego wyczynu w polskim himalaizmie i skialpinizmie ostatnich lat: pobić rekord „Śnieżnej Pantery”. „Śnieżna Pantera” to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za zdobycie pięciu siedmiotysięczników leżących na terenie dawnego ZSRR.Andrzej Bargiel

- Andrzej jest człowiekiem wielkiej pasji i pozytywnej energii, co doskonale pasuje do naszego kanału. Z tego powodu postanowiliśmy wspólnie zrealizować jego projekt pobicia rekordu „Śnieżnej Pantery”. Andrzej nie tylko chce zdobyć wszystkie 5 szczytów bez użycia tlenu w czasie o 12 dni krótszym niż dotychczasowy rekord, ale w dodatku chce jeszcze z każdego z nich zjechać na nartach, co w przypadku dwóch z tych szczytów nie udało się jeszcze nikomu na świecie. Nasze kamery będą oczywiście z nim cały czas, a efekty tej wyprawy widzowie zobaczą jesienią na naszej antenie – mówi Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych platformy nc+.Dotychczasowy rekord w zdobyciu pięciu szczytów - 42 dni należy do Denisa Urubki i Andrieja Mołotowa. Andrzej Bargiel planuje pobić go o prawie 2 tygodnie. CANAL+ DISCOVERY będzie towarzyszyć mu w wyprawie na szczyty Kirgistanu, Kazachstanu i Tadżykistanu, ale też w podróży w głąb ciała i umysłu. Na każdym kroku jego poczynania będą śledzić kamery stacji.- Wyprawa po rekord „Śnieżnej Pantery” to nie jest zwykła ekspedycja. To ekstremalne warunki i zjazdy narciarskie oraz ogromne zmęczenie, graniczące z wycieńczeniem, a przede wszystkim walka z samym sobą. To najtrudniejsza rzecz z jaką się do tej pory zmierzyłem. Dlatego cieszę się, że kamery CANAL+ DISCOVERY będą mogły sfilmować moje zmagania – mówi Andrzej Bargiel.Andrzej Bargiel

Efektem ekspedycji będzie unikatowa seria dokumentalna, składająca się z 8 godzinnych odcinków. Widzowie zobaczą przygotowania i przebieg ekspedycji: próby pobicia rekordów, zjazdy ze szczytów i emocje, towarzyszące skialpiniście. Premierę produkcji zaplanowano na jesień.- Bez wątpienia będzie to najważniejsze wydarzenie antenowe CANAL+ DISCOVERY w tym roku. Wszyscy będziemy kibicować Andrzejowi i śledzić jego poczynania. Będziemy do tego zachęcać także naszych widzów, którzy dzięki mediom społecznościowym i naszej stronie internetowej będą mogli na bieżąco wirtualnie uczestniczyć w tej wyprawie – dodaje Jakub Szurmiej.


Już teraz na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl internauci mogą zobaczyć szczegóły wyprawy, a w jej trakcie będą mogli obejrzeć dodatkowe materiały fotograficzne i wideo, dostarczane bezpośrednio przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę będzie można wspierać także na profilu CANAL+ DISCOVERY na Facebooku www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY.
POLECANE

 

Supernova

SO / 26 WRZEŚNIA / 20:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

ND / 27 WRZEŚNIA / 21:35 / CANAL+ FILM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM