INWAZJA BRUCE’A WILLISA W CANAL+

pt 8 listopada 2013

Legendarny aktor, ikona światowego kina akcji – Bruce Willis – opanuje antenę CANAL+ w ostatnich tygodniach roku. Widzowie stacji zobaczą go m.in. w takich filmach, jak „Looper – Pętla czasu”, „Żądze i pieniądze”, „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”.


Szacuje się, że filmy z udziałem Bruce’a Willisa zarobiły w samej tylko Ameryce od 1,6 do 3 miliardów dolarów. W trakcie trwającej już prawie trzy dekady kariery udowodnił, że posiada wielki talent, który w najbliższych tygodniach zaprezentuje widzom CANAL+. Wystąpi nie tylko jako specjalista od zastawiania „Szklanych pułapek”. Zademonstruje też swoje umiejętności w rolach komediowych i dramatycznych.


Jako Joe z futurystycznego thrillera akcji „Looper – Pętla czasu” (premiera w CANAL+ już 16 listopada) zostaje wysłany w przeszłość, by zostać zlikwidowanym przez… samego siebie. Postanawia jednak zawalczyć o życie i zmienić koszmarną przyszłość swoją i świata. W roli młodszego siebie partneruje mu Joseph Gordon-Levitt.


W „Kochankach z Księżyca” (premiera w CANAL+ 1 grudnia) Willis prezentuje swoje vis comica. Film Wesa Andersona rozgrywa się na wyspie u wybrzeży Nowej Anglii latem 1965 roku i opowiada historię dwojga dwunastolatków, którzy zakochują się w sobie, zawierają tajemny pakt i uciekają, by wspólnie przeżyć największą przygodę życia. Pościgiem za zakochanymi kieruje kapitan Sharp, w którego wciela się Bruce Willis. Na planie partnerują mu takie gwiazdy, jak Edward Norton, Bill Murray, Frances McDormand i Tilda Swinton.


W piątek 20 grudnia widzowie CANAL+ ponownie zobaczą Bruce’a Willisa, tym razem w roli bukmachera. Będąc królem hazardowego półświatka Las Vegas, zatrudnia u siebie, ku wściekłości żony (w tej roli Catherine Zeta-Jones), byłą striptizerkę Beth (Rebecca Hall). „Żądze i pieniądze” to komedia świetnego brytyjskiego reżysera, mistrza komedii obyczajowych Stephena Frearsa, znanego z takich filmów, jak „Królowa” z Helen Mirren czy „Tamara i mężczyźni”.


I wreszcie prawdziwa gratka dla fanów Willisa. W sylwestrowy wieczór CANAL+ Family2 planuje maraton ze „Szklanymi pułapkami”. To właśnie występ w pierwszej części cyklu z 1988 roku stał się momentem przełomowym w jego karierze. Stworzony przez niego John McClane przyćmił urokiem mrukliwych twardzieli w stylu Sylvestra Stallone i Chucka Norrisa. Odtąd filmy akcji stały się jedną ze specjalności Willisa, przynosząc mu wielką sławę. Widzowie zobaczą pierwsze trzy części cyklu. W „Szklanej pułapce”, czyli w wieżowcu japońskiej korporacji Nakatomi, John McClane samotnie przeciwstawi się demonicznemu Gruberowi (Alan Rickman), ratując przy okazji z jego rąk żonę. Małżonkę ratuje również w „Szklanej pułapce 2” wysyłając do piekła grupę byłych komandosów, którzy przejęli kontrolę nad lotniskiem. W 3. części cyklu zmierzy się zaś z terroryzującym miasto nieobliczalnym szaleńcem Simonem (Jeremy Irons).


Willis gra i reżyseruje również w teatrze, m.in. w ramach niekomercyjnej trupy teatralnej A Company of Fools, którą założył w 1997 roku. Jego wszechstronny talent nie ogranicza się jedynie do sceny – Willis jest także uznanym muzykiem. Nagrał dwa albumy, z których wydany w 1986 roku „The Return of Bruno” osiągnął status platynowej płyty.


POLECANE

 

Supernova

WT / 27 PAŹDZIERNIKA / 00:45 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

CZ / 29 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM