KINO GROZY DO POTĘGI – HORRORY W TRÓJWYMIARZE W CANAL+ 3D

pn 9 lipca 2012

W poniedziałek, 30 lipca CANAL+ 3D przygotował wieczór specjalny z kinem grozy. Stacja zaprezentuje w trójwymiarze tytuły pochodzące z dwóch różnych kręgów kulturowych: włosko-kanadyjskie „Sanktuarium” i japoński „Labirynt strachu”.


Wieczór z dreszczykiem rozpocznie o 20:00 premiera intrygującego „Sanktuarium 3D”. Główny bohater - Brian Carter dowiaduje się o śmierci matki, twórczyni kontrowersyjnej metody leczenia uzależnień. Odkrywa, że odziedziczył po niej niezwykły ośrodek terapeutyczny. Za namową przyjaciół postanawia odwiedzić szpital mieszczący się w budynku dawnego klasztoru. Podczas wspólnej wizyty spotykają na miejscu tajemniczą Haley Gable, stałą rezydentkę placówki, która oprowadza grupę po rozległych wnętrzach. Penetrując podziemia budynku bohaterowie napotykają ponure pamiątki nieludzkich badań oraz, jak się okazuje, wrogie wobec nich istoty powstałe w wyniku eksperymentów.

Ta włosko-kanadyjska produkcja to reżyserski debiut Antoine'a Thomasa, który według krytyków wyraźnie inspirował się "Potomstwem" Davida Cronenberga.


Drugą pozycją wieczoru o 21:20 będzie „Labirynt strachu”, pierwszy w historii japoński horror zrealizowany w technologii 3D. Grupa dzieci zwiedza Nawiedzony Szpital, nieczynną atrakcję jednego z parków rozrywki. W trakcie wizyty bez śladu przepada jedna z dziewczynek - Yuki. 10 lat później, zupełnie nieoczekiwanie, w pewną deszczową noc, zaginiona powraca. Jednak nikt, na czele z jej młodszą siostrą Myiu, nie ma pewności, czy to rzeczywiście Yuki. Zanim dziewczyna zdąży dokonać wyczerpujących wyjaśnień, spada ze schodów i traci przytomność. Przyjaciele zawożą ją do najbliższego szpitala. W pierwszym momencie placówka wydaje się być całkowicie zwyczajna, choć na korytarzach panują dziwne pustki. Okazuje się jednak, że trafili do domu strachu, identycznego jak ten, który kiedyś pochłonął Yuki, i co więcej, nie mogą się z niego wydostać.


Reżyserem filmu jest Takashi Shimizu, twórca m.in. "Klątwy Ju-on", "Reinkarnacji" i obu części „Grudge – Klątwy”. Shimizu jest jednym z prekursorów nowej fali japońskich horrorów i obok Hideo Nakaty jej najwybitniejszym przedstawicielem. Popularne j-horrory, głęboko zakorzenione w japońskiej kulturze i wierzeniach, pełne duchów i zjawisk nadprzyrodzonych, na początku XXI wieku stały się wziętym japońskim towarem eksportowym.


WIECZÓR Z HORRORAMI W TRÓJWYMIARZE W CANAL+ 3D:

SANKTUARIUM: PREMIERA: poniedziałek, 30 lipca, 20:00

LABIRYNT STRACHU: poniedziałek, 30 lipca, 21:20

POLECANE

 

Supernova

ŚR / 21 PAŹDZIERNIKA / 22:55 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

ND / 25 PAŹDZIERNIKA / 20:00 / CANAL+ DOKUMENT
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM