KINOWE HITY FILMOWE W WIELKANOC W CANAL+

śr 17 marca 2010

Na wielkanocny weekend CANAL+ przygotował pięć premier filmowych, wśród których znalazły się m.in. „Vicky Cristina Barcelona” Woody’ego Allena i „Oszukana” Clinta Eastwooda.

W wielkanocną niedzielę 4 kwietnia o 20:00 CANAL+ pokaże słynną komedię romantyczną Woody’ego Allena „Vicky Cristina Barcelona” z nagrodzoną za rolę w tym filmie Oscarem Penelope Cruz, a także Scarlett Johansson, Javierem Bardemem i Rebeką Hall w rolach głównych. Premierą sobotniego wieczoru 3 kwietnia o 20:00 będzie natomiast głośny dramat Clinta Eastwooda "Oszukana" z nominowaną do Oscara Angeliną Jolie w roli matki, która nie ustając w poszukiwaniach syna przeciwstawia się skorumpowanej policji. W wielkanocny poniedziałek 5 kwietnia o 21:00 CANAL+ pokaże zaś trzymający w napięciu thriller science fiction „Push”
Paula McGuigana. W filmie tym Chris Evans, Dakota Fanning i Camilla Belle zagrali ludzi obdarzonych ponadnaturalnymi zdolnościami, którzy muszą ukrywać się przed wysłannikami tajnej agencji rządowej, by nie stać się jej królikami doświadczalnymi. Wszystkie filmy będzie można zobaczyć formacie HD w dniu premiery w CANAL+ Film HD.W świąteczne dni na antenie CANAL+ nie może zabraknąć propozycji dla dzieci i miłośników dobrego dokumentu. Dlatego w niedzielę o 18:35 stacja pokaże„Opowieści dziwnej treści – Żółw kontra zając”, nieco uwspółcześnioną, animowaną komputerowo wersję bajki Ezopa z Mitry, a w poniedziałkowy wieczór bezpośrednio po premierze fabularnej o 22:55 „Wschód/zachód słońca – U Dalajlamy XIV”
, intrygujący dokument o życiu prywatnym Jego Świętobliwości.Ponadto w okresie świątecznym CANAL+ przypomni takie filmy, jak „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” z Keanu Reevesem i Jennifer Connelly (3 kwietnia, 18:15), „Zapaśnik” z Mickeyem Rourke (3 kwietnia, 22:25), „Rodzina Savage”z Philipem Seymourem Hoffmanem i Laurą Linney (4 kwietnia, 15:25), „Opór” z Danielem Craig’iem (4 kwietnia, 21:45) czy „Slumdog. Milioner z ulicy” (5 kwietnia, 15:10).
CANAL+ to pierwsza w Polsce płatna telewizja typu premium, a kino jest jednym z jej filarów programowych. Stacja prezentuje rocznie ponad 400 premier filmowych, których 90 procent stanowią tytuły niepokazywane wcześniej w żadnej polskiej telewizji. CANAL+ jako jedyna telewizja niezmiennie od lat gwarantuje widzom premierę filmową każdego dnia. Tak bogatą ofertę pozwoliły stworzyć umowy z czołowymi hollywoodzkimi studiami, takimi jak Universal Studios czy 20th Century Fox oraz współpraca z wieloma dystrybutorami niezależnymi. CANAL+ prezentuje pełną panoramę kina. Oprócz hollywoodzkich hitów stałe miejsce w ofercie ma kino europejskie i polskie, a także obrazy twórców z najbardziej odległych zakątków świata. CANAL+ na bieżąco śledzi także najważniejsze wydarzenia związane z kinem, takie jak wręczenie Oscarów, Złotych Globów, Noc Cezarów czy MFF w Cannes, a ponadto towarzyszy polskim twórcom na rodzimych festiwalach, będąc m.in. od wielu lat współorganizatorem najważniejszej imprezy środowiska filmowego w Polsce – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


POLECANE

 

Supernova

WT / 27 PAŹDZIERNIKA / 00:45 / CANAL+ PREMIUM
 

Obywatel Jones

CZ / 29 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

SO / 31 PAŹDZIERNIKA / 22:50 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 30 PAŹDZIERNIKA / 00:20 / CANAL+ PREMIUM