KOPRODUKCJA CANAL+: „SPONSORING” MAŁGORZATY SZUMOWSKIEJ WCHODZI DO KIN

pt 3 lutego 2012

Z tej okazji CANAL+ zaprasza na przedpremierowe pokazy w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Polska premiera międzynarodowej produkcji z udziałem m.in. Juliette Binoche, Joanny Kulig, Anaïs Demoustier, Krystyny Jandy i Andrzeja Chyry odbędzie się 17 lutego.

Historia pokazana przez Szumowską jest odważna, bezkompromisowa i szczera. To dlatego CANAL+ postanowił włączyć się do koprodukcji tego nieprzeciętnego filmu, który opowiada o skomplikowanej sferze kobiecej seksualności - powiedziała Beata Ryczkowska, Dyrektor Wykonawcza Pionu Programowego CANAL+ Cyfrowy. Światowa premiera „Sponsoringu” odbyła się podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu w Toronto, gdzie została nagrodzona owacjami. Spodziewamy się, że również w Polsce obraz zyska uznanie krytyków i widowni. Film otworzy także prestiżową Panoramę 62. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale 2012 – dodała Ryczkowska.


Na zamknięte, przedpremierowe pokazy CANAL+, które odbędą się w Gdańsku (15.02), Warszawie i Poznaniu (16.02) bilety można wygrać w organizowanych przez stację konkursach na stronie canalplus.pl, na profilu CANAL+ FILM na facebooku oraz w serwisach miejskich: mmwarszawa.pl, mmpoznan.pl i trojmiasto.pl, a także w Radiu Kolor oraz Polskim Radiu Merkury.


„Sponsoring” to portret współczesnych kobiet, które świadomie wybrały pewną drogę w życiu. Anna (Juliette Binoche), dobrze sytuowana Paryżanka, mężatka i matka dwóch synów, dziennikarka magazynu ELLE dostała zlecenie na kontrowersyjny artykuł na temat prostytucji wśród studentek. Jej spotkanie z niezależnymi, młodymi kobietami: Polką Alicją (Joanna Kulig) i Francuską Charlotte (Anaïs Demoustier) stanie się poruszającym przeżyciem, destabilizującym jej dotychczasowe, uporządkowane życie. Rozmowy ze studentkami zdefiniują na nowo wiele z jej poglądów na temat pieniędzy, rodziny i seksu, sprowokują postawienie niewygodnych pytań dotyczących intymności, seksualności, głęboko skrywanych przekonań i pragnień. Film wnika w fascynujący i zaskakujący świat młodych call girls, poruszając w odważny sposób współczesny, trudny temat społeczny.


„Sponsoring” jest koprodukcją polsko-francusko-niemiecką. Producentem wykonawczym jest SLOT MACHINE.


CANAL+ od początku swego istnienia nie tylko pokazuje polskie filmy, ale także je współtworzy. Do tej pory wsparł produkcję ponad 160 filmów fabularnych, dokumentalnych i krótkometrażowych, przeznaczając na ten cel blisko 200 mln zł. Produkując i wspierając polskie filmy stacja nabywa jednocześnie prawa do pokazywania tych tytułów przed innymi polskimi telewizjami.


POLECANE

 

Supernova

PT / 25 WRZEŚNIA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Obywatel Jones

ŚR / 30 WRZEŚNIA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

John Wick 3

PT / 25 WRZEŚNIA / 22:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Godzina oczyszczenia

PT / 2 PAŹDZIERNIKA / 00:10 / CANAL+ PREMIUM