Koprodukcja CANAL+ "Boże Ciało" z nominacją do Oscara!

pn 13 stycznia 2020

Ta trzynastka okazała się nadzwyczaj szczęśliwa dla polskiego kina. 13 stycznia 2020 ogłoszono nominacje do 92. edycji Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” o Oscara będzie walczył film „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy.


„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia. W pozostałych rolach wystąpili utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel jak i również Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat, Barbara Kurzaj Zdzisław Wardejn oraz Leszek Lichota.

Koprodukowany przez CANAL+ film „Boże Ciało” miał swoją kinową premierę w Polsce 11 października 2019 roku.


Od tego czasu obejrzało go ponad 1,3 mln widzów, co przekłada się na 26 mln zł wpływów z dystrybucji kinowej.

Prawa do dystrybucji filmu Jana Komasy zostały sprzedane na dużą część rynku europejskiego – m.in. do Niemiec, Włoch, Grecji ,Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji. Oprócz tego obejrzą go także kinomani w Ameryce Północnej i Południowej, Australii oraz Azji.

O tym, czy „Boże Ciało” zdobędzie Oscara w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy” dowiemy się w dniu ceremonii, która będzie mieć miejsce 9 lutego 2020 roku.

POLECANE

 

Parasite

CZ / 4 CZERWCA / 20:00 / CANAL+ FILM
 

Ból i blask

WT / 2 CZERWCA / 21:00 / CANAL+ PREMIUM
 

Legiony

ND / 31 MAJA / 21:30 / CANAL+ PREMIUM
 

Maiden

ND / 31 MAJA / 13:30 / CANAL+ DOKUMENT